ADATA SSD ailesine bir yenisini ekledi: LEGEND 970 SSD
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

ADATA SSD ailesine bir yenisini ekledi: LEGEND 970 SSD

Üstün soğutma performansı iddiası ile gelen ADATA LEGEND 970, yeni nesil depolama bileşenlerinin de öncüsü olmayı hedefliyor!

Dünyanın önde gelen bellek markası ADATA, saniyede 10.000MB okuma ve 10.000MB’ye varan yazma hızına sahip LEGEND 970 SSD’yi piyasaya sürdü. LEGEND 970’in benzersizliği, dahili mikro fanlı, çift katmanlı alüminyum alaşımlı bir ısı emici ve yüzey kristalleşmesi sayesinde patentli aktif hava soğutma sistemi oluşturmasında yatmaktadır. Yüzey kristalleşmesi, termal iletkenliği artırmakta ve fanlı ısı emicilere göre sıcaklığı %10 oranında düşürerek uzun süreli çalışma sırasında kararlı performansı korumasını sağlamaktadır. Üstün soğutma mekanizmalı tasarıma sahip LEGEND 970 ile ADATA, yeni nesil depolama ürünlerinin referansı olmayı ve tüketici pazarındaki en iyi performansa sahip PCIe Gen5 depolama çözümü olmayı hedeflemektedir.

LEGEND 970 SSD ile Patentli Aktif Isı Dağılımı ile Yeni Bir Çağ

Yüksek hızlı PCIe 5.0 veri iletimi sırasında, zamanında ısı dağıtımı için aktif soğutma gereklidir, böylece yüksek sıcaklıklar okuma ve yazma hızını olumsuz etkilemez veya sistemi yavaşlatmaz. LEGEND 970 SSD, yoğun hava kanallarına sahip çift katmanlı alüminyum bir ısı emici sistemiyle sıcak ve soğuk havayı yönlendirmektedir. Isı yukarıya iletilirken, dahili mikro fanın dönüşü sıcak ve soğuk havanın birleşimini dolaştırır ve ekstrüde alüminyum kanatların her iki ucundan havayı hızla atar. Aynı zamanda LEGEND 970, alüminyum ısı emici yüzeyinde “yüzey kristalleşmesi” özelliğiyle ısı dağıtımını artırır, genel hava temas alanını artırır ve bu sayede sistemin ısı dağıtım verimliliğini en üst düzeye çıkarır. Bu benzersiz aktif ısı dağılımı, fanlı ısı emicilere göre sıcaklıkları %10 oranında düşürür. 

legend 970 ssd adata ssd

Ultra Performans mı Kararlı Performans mı? Her İkisi de!

LEGEND 970, PCIe Gen5 x4 iletim arayüzünü benimser, NVMe 2.0 standardına uygundur ve saniyede 10.000MB okuma ve 10.000MB’ye varan yazma hızına sahiptir. Bu da standart PCIe Gen4 SSD’lerden iki kat ve Gen3 SSD’lerden 6 kat daha hızlı olduğu anlamına gelir. Ayrıca PCIe 4.0 ve 3.0 platformlarıyla geriye dönük uyumludur. LEGEND 970’in SLC önbellek algoritması ve DRAM Cache Buffer ile donatılması, veri önbelleğinde benzersiz avantajlara sahip olduğunu göstermektedir. Ayrıca, 1.400K/1.400K IOPS rastgele okuma/yazma hızlarına sahip olması çoklu görevlerde dahi verimliliği üst düzeye çıkarmaktadır. LEGEND 970 SSD, en yeni nesil Intel ve AMD platformlarıyla uyumludur. Patentli ısı emici tasarımı, 3D animasyon, oyun geliştirme, grafik tasarım veya içerik üretimi gibi tüm çalışmalarda, sistem yüküne ve uzun süreli çalışmaya bakılmaksızın üstün performans sağlamakta, daha da önemlisi yüksek sıcaklık testlerinde bile kararlı performansını koruyabilmektedir.

Yüksek Kaliteli Bileşenlerle Donatıldı

232 katmanlı NAND flash bellek, LEGEND 970’in 2000GB’a kadar depolama imkânı sunmaktadır. Çeşitli veri koruma ve düzeltme teknolojileri, Toplam Yazılabilir Baytı (TBW) ve dayanıklılığı büyük ölçüde artırarak yüksek yük gereksinimlerini karşılamaktadır. Ek olarak, LEGEND 970 SSD, Düşük Yoğunluklu Parite Kontrol Kodu (LDPC) hata düzeltme mekanizması ve AES 256 bit yüksek düzey şifreleme teknolojisine sahiptir, böylece veri iletiminin doğruluğunu ve güvenliğini sağlayarak fikri mülkiyeti korur. SSD Toolbox, gerçek zamanlı sabit disk durumu için ücretsiz indirilebilmektedir. LEGEND 970, 5 yıllık küresel sınırlı garantisi ile gelmektedir.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir