WhatsApp Haber özelliği üzerinde çalışıyor
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

WhatsApp Haber özelliği üzerinde çalışıyor

Whatsapp son yıllarda bir çok farklı özelliği bünyesine dahil etti. Bunlardan kimi başarılı olsa da kimisi gerçekten beklenileni vermedi. Son yapılan WhatsApp Messenger Beta 2.23.5.3 sürümü güncellemesinde ise hiç beklemediğimiz bir özellik ortaya çıktı. Wabetainfo tarafından keşfedilen Whatsapp Haber bülteni özelliğe gelin yakından bakalım.

Wabetainfo tarafından yayınlanan içerikte, Android için gelen WhatsApp Messenger beta 2.23.5.3 sürümü güncellemesiyle birlikte kodlar içerisinde “Newsletter” kelimesinin geçtiği göründüğü söyleniyor. Bu da bizlere haber bültenlerinin geleceğini açıktan gösteriyor. Aynı zamanda kodun içerisinde bir çok ipucunun da gizlediğini belirtiliyor, bu ipuçlarıysa, birden çok yayını seçebileceğimizi, özel grup sohbetleri, mesajlar ve durum sekmesinden bağımsız olacağı görülüyor.

Wabetainfo’nun keşfettiklerine göre, Haber bülteni içeriklerinin üzerinde nasıl bir kontrol sağlanacağı, reklamların olup olmayacağı, arka planda nasıl bir algoritmanın çalışacağı gibi bir çok önemli konuda bilgiye rastlanmadığı belirtiliyor. Fakat eldeki bilgilerden WhatsApp kullanıcılarının, direkt bir kullanıcı adını arayarak haber bültenlerine ulaşabileceği ve abone olabileceği, bu aboneliklerinden gelen içeriklerin kronolojik bir şekilde sıralanacağı düşünülüyor.

WhatApp Haber Bülteni özelliği henüz ön geliştirme aşamasında ve beta test kullanıcıları için ne zaman kullanıma sunulacağı hakkında bir açıklama ya da bulgu yok. Bir çok farklı sosyal medya platformu bu tarz haber bülteni özelliğini denedi ve genelde başarısız oldular, bunlara Facebook Bulletin ve Twitter Revue’ yi örnek gösterebiliriz. Fakat geçtiğimiz günlerde Instagram kurucu ortakları Kevin Systrom ve Mike Krieger, yeni sosyal medya uygulmaları olan Artifact’ i tanıttı. Bu uygulamada TikTok benzeri bir akışta, haber bültenlerini, blogları ve makaleleri sunuyor. Yani işin özeti haber bültenleri konusunda bir çok farklı çalışmayla yakın zamanda tekrar karşılaşacağız.

Aşağıdaki alandan telegram kanalımıza katılarak bültenlerimize daha hızlı ulaşabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir