Qualcomm, Snapdragon 865 ile Çekilmiş 8K Videoyu Yayınladı
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Qualcomm, Snapdragon 865 ile Çekilmiş 8K Videoyu Yayınladı

Dünyanın lider çip üretici markalarından biri olan Qualcomm, bu haftalarda tanıtılacak Galaxy S20‘yi de güçlendiren Snapdragon 865 ile bir video çekti. Çekilen 8K video YouTube üzerinden yayınlandı.

Snapdragon 865 işlemci

Qualcomm markası tarafından üretilen Snapdragon 865 yonga seti, bu yıl çıkacak birçok amiral cihaza da güç verecek. Başta Galaxy S20 olmak üzere birçok Anroid platform cihazına da güç verecek olan çip ile çekilen 8K bir video yayınlandı.

Snapdragon 865 Gücü ile Arizona’da 8K Çekim Yapıldı!

Görüntü sinyal işlemci desteği olarak kullanılan Spectra 480 ISP ile saniyede 2 gigapiksel işleme hızına sahip olan Snapdragon 865, teorik olarak 200 MP fotoğraflar yakalayabiliyor. Çip aynı zamanda eş zamanlı olarak 4K HDR ve 64 MP fotoğraf çekimi yapabiliyor. Arizona’da çekilen 8K video için kullanılan donanımı ise Sony IMX586 sağlıyor. 48MP sensörü ve yeni Snapdragon yonga seti ile yapılan çekimin prototip bir akıllı telefon olduğu belirtilmiş.

8K Arizona video

Snapdragon desteği ilen çekilen videonun kalitesini değerlendirmek oldukça zor. Gerek üretim öncesi bir cihazla çekilmesi, gerek ise Youtube‘un kaliteden kaynaklı video boyutunu sıkıştırmasına maruz kalması, bizim gerçek görüntüye ulaşmamızı engellen faktörler arasında yer alıyor. Bu faktörlere izlediğimiz cihazın donanım özellikleri de eklenince, kullanıcılara ulaşan görüntüler arasında farklılık olma ihtimali epeyce yükseliyor. Galaxy S20 modellerine de güç verecek olan Snapdragon işlemcinin, cihazın kamera performansına ne kadar etki ettiğini ise önümüzdeki dönemlerde daha net göreceğiz.

Dilerseniz Snapdragon ile çekilen 8K videoyu izleyebilirsiniz;

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yorum Yap