Pokémon GO Resmen Türkiye’ye Geldi!
  1. Anasayfa
  2. Oyun

Pokémon GO Resmen Türkiye’ye Geldi!

2016 yılında hayatımıza giren ve tüm dünyada viral olmayı başaran Pokémon GO, Türkiye’ye adım atmaya hazır. Pokémon GO Resmi sosyal medya adreslerinden alınan bilgiye göre oyun artık resmi olarak Türkiye’de.

Bildiğiniz gibi Pokémon GO’yu Türkiye’de oynamadan önce oynamak isteyen oyuncular, uygulamanın APK sürümünü yükleyip yerini değiştirmek zorunda kaldılar. Ancak Haziran ayından itibaren Pokémon GO’nun Türkiye’ye geleceği müjdesini aldık. Peki Türkiye’de resmi olarak oynanabilen Pokémon GO yeniden popüler olacak mı?

Pokémon GO’nun sosyal medyası ve internet sitesinde yapılan açıklamalarda oyunun dilinin Türkçe olacağı ve Türkiye’de de oynanabileceği belirtildi. Ancak farklı pazarlar için sunulan etkinliklerin ve Pokémon toplama fırsatlarının Türkiye’ye sunulup sunulmayacağı henüz belli değil.

Oyunun geliştiricisi Niantic Pokémon GO’ya gelen yazılı bildirimde, Pokémon GO’nun sürekli güncelleneceğinin altı çizildi. Şirket tarafından paylaşılan açıklama şu şekildeydi:

“Eğitmenler artık oyun içi dillerini Türkçe olarak ayarlayabilecekler. İster maceranıza yeni başlıyor olun, ister yılların tecrübesine sahip deneyimli bir Eğitmen olun, bu yeni yolculuğa sizinle başlamaktan mutluluk duyuyoruz. Pokémon GO’nun Türkçe versiyonunu sürekli iyileştirmeyi ve güncellemeyi hedefliyoruz.”

Henüz Türkiye’deki kullanıcılar için belirli bir etkinlik takvimi paylaşılmamış olsa da yaklaşan etkinliklerle ilgili detayların Türkçe olarak paylaşılacağı belirtildi. Örneğin, son büyük olaylardan biri İspanya’da Pokémon GO Safari Zone adıyla düzenleniyor.

Safari Zone deneyimiyle ilgili fazla ayrıntı vermeyen Niantic, Eğitmenler’in Sevilla’nın efsanevi kurucusu Herkül’ün ruhunu taşıyan çok sayıda Pokémon ile karşılaşabileceğini söyledi. Etkinliğin fotoğrafında ise Pokemon, Miltank, Tauros, Deino ve Solrock yer alıyordu.

Sizde bu oyunu indirmek isterseniz tıklayınız.

Razer Seiren BT, Razer Audio Mixer ve Razer Key Light Chroma Tanıtıldı

Çevirmen

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir