OPPO Band Yeni Spor Arkadaşınız
  1. Anasayfa
  2. Giyilebilir Teknoloji

OPPO Band Yeni Spor Arkadaşınız

OPPO’nun akıllı bilekliği OPPO Band, 12 farklı egzersiz modu, kandaki oksijen değerini ve antrenman esnasında kalp atış hızını ölçmesi ile spor yapan kullanıcılar için ideal bir ürün olarak dikkat çekiyor.

Dünyanın önde gelen lider akıllı ürün markası OPPO’nun 1.1 inç genişliğinde tam renkli ekrana sahip akıllı bilekliği OPPO Band, kullanıcılarının sağlığını takip etmesiyle dikkatleri üzerine çekiyor. 12 farklı egzersiz moduyla kullanıcıların hızlı yaşam temposuna eşlik eden OPPO Band, uykunun her saniyesinde aktif olarak kandaki oksijen (SpO2) değerini ve optik sensörü sayesinde kullanıcıların nabzını gece ve gündüz ölçmesiyle de ideal bir model olarak öne çıkıyor.

Oppo Band görünümü ve özellikleri

12 egzersiz moduyla aktif bir yaşam

Egzersiz yapmayı kolaylaştıran OPPO Band’de koşu, yürüme, bisiklet, yüzme, badminton, kriket ve yoga dahil olmak üzere 12 farklı egzersiz modu bulunuyor. Band egzersiz verilerini kaydederken kullanıcılar da sağladıkları ilerlemeyi, sadece Google Play’de bulunan HeyTap Health uygulamasından takip edebiliyorlar. Bu da aktif bir hayat için motivasyonu artırmanın anahtarı olarak karşımıza çıkıyor.

Kandaki oksijen değerini ölçüyor

Uyku, nabız ve sürekli olarak kandaki oksijen değerini ölçen OPPO Band, kullanıcıların sağlığı için kayıt tutarak gerekli analizleri yapıyor.  Kandaki oksijen değerinin sürekli izlenmesi üründe bulunan optik kan oksijeni sensörü sayesinde mümkün oluyor. Bu sensör, kullanıcı uykudayken ürünün her saniye kandaki oksijen değerini izlemesini sağlıyor. Sekiz saatlik bir uyku süresinde hiç durmadan 28 bin 800 kez kullanıcıların vücudundaki oksijen değerini tam olarak okuyabiliyor. Profesyonel uyku izleme özelliğine sahip olan Band kullanıcıların daha sağlıklı uyku biçimleri geliştirmesine yardımcı oluyor. 

Oppo Band ön gönümü

Oppo Band Antrenmanlarda kalp atış hızını ölçüyor

Nabız ölçme monitörüne de sahip olan OPPO Band, optik sensörü sayesinde kullanıcıların nabzını gece ve gündüz ölçebiliyor. Nabız hızlanırsa ürün titreşim yayarak kalp atışlarında düzensizlik olduğu konusunda kullanıcıları uyarıyor. Egzersiz sırasında kalp atış hızını ölçen Band ile kullanıcılar, aşırı antrenmandan kaçınabiliyor ve fitness hedeflerine ulaşmak için yeterli olacak tempoyu öğrenebiliyor.

Buradan ürünü inceleyerek satın alma seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Diğer Oppo haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir