1. Anasayfa
  2. Otomobil

Otokar Elektrikli Otobüsü şimdi Münih’te

Otokar Elektrikli Otobüsü şimdi Münih’te

Türkiye’nin lider otobüs üreticisi Otokar, Avrupa’nın önemli fuarları arasında yer aldı. Bu yıl Münih’te “Bundan sonra bizi ne hareket ettirecek?” sloganıyla düzenlenen IAA Mobility 2021’de, 12 metrelik elektrikli otobüsü Kent Electra ile boy gösterdi. Bu önemli buluşmada Otokar’ın yenilikçi elektrikli otobüsü, Webasto iş birliği ile 6 gün boyunca toplam 2 bin ziyaretçi taşıdı.

Koç Topluluğu şirketlerinden olan Otokar, pandemi sonrasında Avrupa’nın ilk yüz yüze otomobil fuarı IAA Mobility 2021’de yer aldı. 12 metrelik şehir içi elektrikli otobüsüyle dikkat çekti. Son 10 yılda 1,3 milyar TL’lik Ar-Ge harcaması ile alternatif yakıtlı araçlar, akıllı şehirler ve güvenli ulaşım sistemleri gibi alanlarda birçok yeniliğe imza atmıştı. Bunun yanı sıra Türkiye’nin ilk elektrikli otobüs üreticisi unvanına sahip olan Otokar’ın, Webasto pilleri ile güçlendirilen Kent Electra otobüsü, fuar boyunca yolcu taşımacılığı yaptı. Başta Avrupa olmak üzere dünyanın 50’den fazla ülkesinde milyonlarca yolcuya konforlu ve güvenli seyahat imkanı sunmaktadır. Otokar’ın elektrikli otobüsü emisyonsuz araçlar için tahsis edilen “Blue Lane” hattında hizmet verdi. Kent Electra, Webasto iş birliği ile 6 gün boyunca 1000 kilometrenin üzerinde yol yaptı. Bununla beraber 2 bini aşkın fuar ziyaretçisini taşıdı.  

Modern, zarif ve aynı zamanda dinamik tasarımıyla dikkat çekmeyi başardı. Kent Electra; daha temiz bir çevre, düşük işletme maliyetleri ve daha yüksek verimlilik sağlamak hedefiyle tasarlandı. Otokar Ar-Ge Merkezi’nde geliştirilen, tasarımının yanı sıra konforu, güvenlik alanındaki yenilikçi çözümleriyle Münih’te takdir edildi. Tam şarjla topografya ve kullanım profiline bağlı olarak 300 kilometre üzerinde menzil sunabilmektedir. Münih IAA Mobility 2021’de de yolculardan tam not almayı başararak hafızalarda yer edinmiştir.

Otokar Elektrikli Otobüsü şimdi Münih'te
Kent Electra

Bu tarz haberler için bağlantıya tıklamanız yeterli.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. 22 Eylül 2021

    Gerçekten çok net ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Kısa ve öz olduğu için istediğim verimi elde edebildim. Emeğinize, kaleminize sağlık???

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir