Jaguar Vision Grand Turismo Roadster, Gran Turismo için özel olarak tasarlandı
  1. Anasayfa
  2. Genel
Trendlerdeki Yazı

Jaguar Vision Grand Turismo Roadster, Gran Turismo için özel olarak tasarlandı

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü Jaguar, en popüler video oyunlarından Gran Turismo 7 için özel tasarlanan Jaguar Vision Grand Turismo Roadster’i tanıttı. 1950’li yılların en önemli yarış aracı Jaguar D-TYPE’dan esinlenerek geliştirilen Jaguar Vision Grand Turismo Roadster, fütüristik tasarımı ve üstün teknik özellikleriyle dikkat çekiyor. 

Jaguar Vision GT ailesinin Vision GT Coupé ve Vision GT SV modellerinden sonraki yeni üyesi Jaguar Vision Grand Turismo Roadster, tek koltuklu tasarımı ve tamamen elektrikli motoruyla Gran Turismo için özel olarak geliştirildi.

Sürücüyü ön kısımdan gelen rüzgarlardan koruması için tasarlanan küçük cam ve kokpitin hemen arkasında konumlanan ince köpek balığı yüzgeci, Jaguar’ın efsanevi yarış otomobili D-TYPE’a atıfta bulunuyor.   

Jaguar Vision Grand Turismo Roadster tasarımı

Fütüristik tasarımıyla öne çıkan Jaguar Vision Gran Turismo Roadster’in kalbinde ise markanın Formula E takımı Jaguar TCS Racing’in geliştirdiği 1020 beygir güç üreten elektrik motoru bulunuyor. Gücünü dört tekerleğe birden aktarabilen bu otomobil, 0’dan 100 km/s hıza 2 saniyenin altında ulaşırken maksimum 320 km/s hıza erişebiliyor.  

Jaguar Vision Gran Turismo Roadster, Gran Turismo’nun en güncel sürümü olan GT 7’de Mart 2022 itibarıyla model seçenekleri arasında yerini aldı.

Detaylı bilgi için; https://www.jaguar.com.tr/

Google Deprem Uyarı Sistemi Nedir, Nasıl Yapılır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir