Instagram Müzik Türkiye’ de! Hikayelere Nasıl Müzik Eklenir?
 1. Ana Sayfa
 2. Mobil

Instagram Müzik Türkiye’ de! Hikayelere Nasıl Müzik Eklenir?

Uzun zamandır yurt dışında kullanıma açılmış ve sevilerek kullanılan Instagram Müzik özelliği ülkemizde de kullanıma açıldı. Instragram hikayelerinize müzik eklemenizi sağlayan bu özellikle hikayeleriniz daha hoş görünüme kavuşacak. Gelin bu özelliği nasıl kullanacağız bir bakalım.

2018 yılından bu yana Instagram Müzik özelliği bir çok ülkede kullanılabilir durumdaydı. Dünya genelinde 39 milyon şarkının yer aldığı müzik kütüphanesi sayesinde istediğiniz müziği arama kısmında arayarak hikayelerinize ekleyebilirsiniz. Ayrıca kütüphanede var ise şarkının sözü, animasyonları ve yazı stillerini değiştirerek hikayenize ekleyebilirsiniz.  Türkçe bir çok şarkı da bu kütüphanede yer almasına rağmen bir takım eksiklikler de var ve bu eksikliğin kısa zamanda ortadan kalkacağını düşünüyoruz.

Instagram Müzik ekleme görsel 1

Instagram hikayelere nasıl müzik eklenir?

 1. Öncelikle Instagram’ a girerek Hikayeler ekranını açın.
 2. İnstagram Hikaye Kameranız ile bir fotoğraf ya da video çekin veya daha önce çekmiş olduğunuz görseli galerinizden hikayenize ekleyin.
 3. Üst kısımda bulunan “Hikaye Çıkartmaları” simgesine dokunun.
 4. Açılan menüden “Müzik” simgesine dokunun.
 5. Bu ekranda “Senin İçin”, “Göz At” ve arama seçenekleri göreceksiniz.
  Senin için kısmı instagram da popüler olan ve senin için tavsiye edilen seçenekleri göreceksiniz. Yana kaydırarak geçebileceğiniz Göz At kısmında ise modlara, türlere göre önerilen şarkıları görebilirsiniz. Arama bölümünü kullanarak hikayenize eklemek istediğiniz şarkıyı arayabilirsiniz. Kütüphanede var ise hikayenize ekleyebilirsiniz.
 6. Yukarıda seçenekler ile bulduğunuz şarkının üzerine dokunun
 7. Bu aşamada sola kaydırarak istediğiniz yazı şeklini ve etiketi seçebilirsiniz.
 8. Bitti butonuna dokunarak hikayenize müzik ekleme işlemini bitirerek hikayenizi paylaşabilirsiniz.
Instagram Müzik ekleme görsel 2

Unutmadan hatırlatmak isteriz ki özellik şuanda tam anlamıyla tüm kullanıcılara ulaşmış durumda değil, özelliği hala etiket sekmesinde göremiyorsanız biraz daha beklemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca Instagram uygulamanızın güncelliğini de kontrol etmeniz yardımcı olacaktır.

Yazar Hakkında

Yorum Yap