2023 Yılının En İyi 5 Güvenlik Yazılımı
  1. Anasayfa
  2. Güvenlik
Trendlerdeki Yazı

2023 Yılının En İyi 5 Güvenlik Yazılımı

Merhaba değerli Tech Dergi takipçileri 2023 yılı ile beraber 5G, nesnelerin interneti ve metaverse gibi yeni teknolojilere doğru hızla yaklaşıyoruz, bununla birlikte güvenlik ihtiyaçlarımızın da önemli bir noktaya ulaştığını görüyoruz, güvenlik yazılımı sağlayan teknoloji şirketleri de her gün yeni yazılımlar ve bunlara ek özellikler ile bizleri güvende tutmaya çalışıyorlar. Peki kullanıcıların 2023 yılında gerçekten güvene bileceği kaya gibi sağlam güvenlik yazılımları hangileri? bu yazılımlar hangi özelliklere sahip ve hangisi bizim ihtiyaçlarımıza uygun? bugün sizlerle bu konuyu değerlendiriyoruz. Şimdi Tech Dergi ekibi olarak sizler için seçtiğimiz güvenlik yazılımlarına bakalım ve hangi alanlarda daha etkin olduklarını beraber değerlendirelim.

2023 Yılının En İyi 5 Güvenlik Yazılımı

1. Malwarebytes

Günümüzde 700 milyonu aşkın kullanıcı ağı ile Malwarebytes 450 bin şirket ve bunlara dahil sunucu ağlarını yönetiyor. Malwarebytes Microsoft Windows, MacOS, ChromeOS, Android ve iOS için kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımıdır. Fidye yazılımlarını, casus yazılımları, reklam yazılımlarını, virüsleri ve diğer kötü amaçlı yazılımları yok etmekte çok iddialı olan Malwarebytes listemizde birinci sırada yer alıyor. Peki onu birinci sıraya taşıyan özellikleri nelerdir? Buna beraber göz atalım.

Geleneksel antivirüs yazılımları kötü amaçlı yazılımlara karşı savaşı kaybedebilir. Siber güvenlik teknolojisi ile Malwarebytes, diğer güvenlik yazılımlarının yüklü olduğu cihazların %39’unda kötü amaçlı yazılım buluyor. Malwarebytes kötü amaçlı yazılımları, virüsleri ve diğer tehditleri cihazınızdan saniyeler içinde kaldırır ve 7/24 çalışan gerçek zamanlı koruma ile gelecekteki bulaşmaları durdurur.

Her çevrimiçi olduğunuzda bilgisayar korsanları, reklam şirketleri ve internet servis sağlayıcınız sizi gizlice takip etmeye çalışıyor. Malwarebytes Privacy, gizliliğinizi korumaya yardımcı olan ve WiFi bağlantınızı güvence altına alarak eski VPN’lerden çok daha yüksek hızlar sunan yeni nesil bir VPN teknolojisi geliştirdi ve şuan küresel olarak en büyük VPN altyapısına sahip durumda.

Birçok siber güvenlik ürünü sizi korumak için çalışıyor ancak, Malwarebytes bunu sisteminizin kaynaklarını tüketmeden veya can sıkıcı bildirimlerle size spam göndermeden yapar. Performansı sona bırakmadan güvenliği ve performansı birlikte ilk sırada tutabilirsiniz.

2023 Yılının En İyi 5 Güvenlik Yazılımı

2. McAfee

Dünyada 2023 itibariyle 600 milyondan fazla kullanıcıyı koruyan McAfee Hemen hergün 62.7 milyarı aşkın güncel tehdit sorgusuyla büyük iddiaa sahibi güvenlik şirketleri arasında ve listemizde ikinci sırayı bir hayli hak ediyor. Cep telefonlarının yaygınlığı siber suçlular için eşsiz bir fırsat yarattı. Kötü niyetli ve görünüşte zararsız olan uygulamalar sayesinde, bu suçlular biz farkına varmadan hem finansal hem de kişisel bilgilerimize erişebilirler. Meşru uygulamalar gibi görünen sadece birkaç zararlı uygulama hızlı bir şekilde ciddi hasar verebilir. Cihazlarınızı virüsten koruma yazılımı ile korumak, bu tehditlerden kurtulmanıza ve hem paranızı hem de kişisel verilerinizi daha güvende tutmanıza yardımcı olabilir. Dünyanın en başarılı güvenlik altyapısından birisine sahip olan McAfee bu konuda övgüyü hak ediyor.

Windows ve MacOS platformlarında gösterdiği başarı ve aldığı ödüller de McAfee’yi Güvenlik konusunda kabul edilebilir derecede muazzam bir noktaya taşıyor.

McAfee Kapsamlı internet güvenliği, Çok yönlü gizlilik koruması, Daha hızlı gitmenize yardımcı olan güvenlik özellikleri, Ev Ağı Güvenliği, Güvenlik Uzmanları ve Çevrimiçi Desteği, Parola Yöneticisi, Web’te Güvenle Gezinme, McAfee Shredder ile gizlilik güvenliği ve şifreli depolama gibi önemli özellikleri ile kullanıcılarına tam anlamıyla bir güvenlik kalitesi sunuyor. Bunlarla birlikte olmazsa olmaz olan Safe Family desteğini de unutmamak gerekiyor.

2016’dan bu yana birçok araştırma şirketi tarafından testlerden geçen McAfee 8 kez ödüllendirildi.

2023 Yılının En İyi 5 Güvenlik Yazılımı

3. Avast

Virüslere ve diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı birinci sınıf koruma sağlayan Avast, Wi-Fi ağınızı koruma altına alan ve gizliliğinizi güçlendiren ödüllü ve ücretsiz bir antivirüs yazılımıdır. Dünyanın dört bir yanındaki 435 milyon kullanıcı güvenlikleri için Avastı tercih ediyor. Avast kullanıcılarına Gelişmiş Virüs ve kötü amaçlı yazılım koruması, Ev Wi-Fi ağı güvenliği, yüklemesi ve kullanımı kolay arayüz, 6 katmanlı antivirüs güvenliği, akıllı tarama, Cyber Capture, davranış kalkanı, dosya kalkanı, kurtarma diski, fidye yazılımı koruması, saldırı uyarıları gibi daha birçok özellik sunuyor.

Avrupa ve ABD‘de Finans ve Alışveriş sektöründe öncü olan birçok şirket Avast tarafından korunuyor. Bununla birlikte bazı Devletlerin önemli ağ sistemlerini de yine Avast koruyor.

2023 Yılının En İyi 5 Güvenlik Yazılımı

4. Norton

Listemizin dördüncü sırasına giren Norton belki de bahsettiğimiz güvenlik yazılımları arasında geliştirilmiş yapay zeka güvenlik katmanı ile adından en çok söz ettiren yazılımlardan birisi Küresel olarak 400 milyon kullanıcı sayısı olduğu biliniyor, Norton teknolojisi her dakika binlerce tehdidi engelleyebilir. İnsanları her gün daha güvende tutma konusunda onlarca yıllık deneyime ve başarılı bir geçmişe güvenebilirsiniz. Norton güvenlik teknolojisi, virüs ve zararlı programlara karşı birden fazla savunma sistemi içerir. Teknolojisi yapay zeka AI ve makine öğrenimi tarafından desteklenmekte olan Norton Dünyanın en büyük sivil siber istihbarat ağının da bir parçasıdır.

Norton kullanıcılarına Antivirüs, Virüs Temizleme, Zararlı Program Koruması, Cloud Backup, Safe Web, Safe Search, İzinsiz Girişi Önleme Sistemi IPS, Sicil Koruması Insight, Açıklardan Yararlanma Girişimleri için Proaktif Koruma, Power Eraser ve Password Manager gibi birçok Kapsamlı özellik sunuyor.

Norton bugün 326 bin işletmenin ağ ve yazılım güvenliğini de sağlıyor.

2023 Yılının En İyi 5 Güvenlik Yazılımı

5. Kaspersky

Siber güvenlikte Küresel liderler arasında yer alan Kaspersky 400 milyonu aşkın kullanıcıya sahip bununla birlikte geçen yılın istatistiklerine göre 687 milyon siber saldırıyı önledi, 114 milyon kötü amaçlı URL ve 64 milyondan fazla da benzersiz virüsü tespit etti ve engelledi. Kaspersy özellikle PC ve Mobil sürümlerinde ki başarısının haricinde 70 Bin sunucu tabanlı sistemi korumaktadır. İstihbarat ve Askeri alanda ki başarıları da çok büyük olan Kaspersky listemizde 5. sırayı fazlasıyla hak ediyor.

Eugene Kaspersky, Kaspersky İcra Kurulu Başkanı, Herkesin siber dünyada korkusuz yaşamaya hakkı vardır dedi ve Bu sloganla yola çıktığı günden itibaren teknolojisi ve geliştirdiği sistemler ile Kaspersky adından söz ettirmeye devam ediyor.

Kaspersky kullanıcılarına gerçek zamanlı antivirüs, kimlik avı koruması, performans optimizasyonu, ödeme koruması, akıllı ve hızlı VPN, reklam engelleyici, İnternet’te gizli gezinme, web kamerası koruması, yetişkin içeriği engelleyici, ekran süresi yönetimi, GPS çocuk takip cihazı kontrolü, dosya koruması gibi özellikleri sunuyor.

Listemizde sizler için 2023 yılına şu kriterler ile adım atan ilk 5 güvenlik yazılımını inceledik; Kullanıcı oranları, araştırmacıların ve siber güvenlik uzmanlarının tavsiyeleri, son 5 yılda en çok güvenlik ödülünü alan yazılımlar.

Takipçilerimize önerimiz mutlaka bir güvenlik yazılımını cihazlarına yüklemeleridir.

Bir başka konuda görüşmek üzere takipte kalın güvenle kalın.

Yeniliklerden ve güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Tech Dergi Twitter adresimizi takip etmeyi unutmayın.

GÜNCEL KONULAR:

Advanced System Care İle Güvenlik ve Bakım Bir Arada

Merhaba ben Murat, 27 yaşındayım evli ve bir çocuk babasıyım. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven birisiyim, Tech Dergi'de tecrübem dahilinde sizlere yenilikler ve güncel gelişmeleri aktarıyor olacağım. İletişim E-Posta Adresi: murattimur@techdergi.net

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir