1. Anasayfa
  2. Genel

Chrome Sekmeleri, Farklı Tarayıcılarda Çalışacak!

Chrome Sekmeleri, Farklı Tarayıcılarda Çalışacak!

Dünyanın sayılı dev şirketlerinden olan ve en büyük arama motoru Google’ın, kullanıcılarına yeni özellikler tanıyor. Artık Chrome üzerinden açtığınız sekmeleri diğer tarayıcılara sürüklemek ve sekmeyi diğer tarayıcılarda kullanmak mümkün!

Çokça mizah konusu olan, bilgisayar bileşenlerinden olan belleğin performans düşmanı Google Chrome, dünyanın en popüler arama motoru tarayıcısı.

google chrome new tab

Chrome İçin Ne İşe Yarayacak Bu Özellik ?

Öncelikle çok kullanışlı bir özellik olarak dikkat çekmese de, buradaki fikir farklı tarayıcıları kullanan ve belirli sayfaları farklı tarayıcılarda görmek isteyen uygulama, program geliştiricileri için kullanışlı hale gelir. Aynı zamanda Chrome üzerinde engeller nedeyile açılmayan sekmeleri diğer tarayıcılarda çalıştırmak mümkün olabilir. Örneğin bir web sayfasını birden fazla tarayıcıda test etmek isteyen geliştiriciler için son derece kullanışlı ve pratik bir özellik olacağa benziyor.

google chrome and others

Şu andaki bilgilere göre Google, şu anda tüm tarayıcılarda Chrome‘un bu özelliği ile senkron bir şekilde çalışacak. Konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Ve Mozilla Firefox gibi Chromium tabanlı olmayan tarayıcılarda bu özelliğin çalışıp çalışmayacağı ise merak ediliyor.

Şu anda Chrome test platformu olan Canary üzerinden kullanıma sunuldu. Bu özelliğin ise ne zaman tüm kullanıcılara sunulacağı henüz bilinmiyor.

Diğer haberlerimize daha hızlı ulaşmak için bizi takip etmeyi unutmayın!

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir