2024 Ford Ranger Plug-in Hibrit Küresel Pazar Tanıtımı Yapıldı
  1. Anasayfa
  2. Otomobil

2024 Ford Ranger Plug-in Hibrit Küresel Pazar Tanıtımı Yapıldı

Merhaba değerli Tech Dergi takipçileri son zamanlarda yakın zamanda tanıtımları yapılan 2024 model araçların incelemelerini sizlerle beraber yapmıştık ve 2024 için birçok markadan heyecan verici haberler alacağımızı size söylemiştim, bu haberlerin devamında Ford’da yeni bir aracının tanıtımını yaptı. Ford Ranger Plug-in resmen tanıtıldı. Şimdi sizlerle beraber bu yeni modeli inceleyelim.

2024 Ford Ranger Plug-in Hibrit Küresel Pazar Tanıtımı Yapıldı

Gizemli bir videoyla ön izlemesi yapılan Ford Ranger Plug-in Hibrit, Avustralya’da ilk kez görücüye çıktı. Blue Oval’e göre hibrit olmayan modelle aynı çekme ve taşıma kapasitesi sunuyor ancak yerleşik bir jeneratör ve 25 milden fazla elektrik menzili donanımını da sadece bu model ile kullanıcılarına sunuyor.

Ayrıntılara dalmadan önce, bilmemiz gereken önemli bir nokta var. Ford, Ranger Plug-in için Amerika Birleşik Devletleri’nde satma planlarını açıklamadı ve markanın bir sözcüsü, şu şekilde bir açıklama yaptı;

“Bunun yalnızca Küresel pazarlara yönelik olduğunu söyledi.”

Ayrıntılardan bahsetmişken, oldukça belirsiz noktalar da olduğunu fark etmiş olmalısınız. Aracın donamımı konusunda ise tek bildiğimiz, hibrit sistemin turboşarjlı 2,3 litrelik EcoBoost dört silindirli motor, bir elektrik motoru ve bir akü grubundan oluştuğu gibi görünüyor ve Ford donanım konusunda birkaç önemli kısmı gizliyor gibi görünüyor.

2024 Ford Ranger Plug-in Hibrit Küresel Pazar Tanıtımı Yapıldı

Ford, Plug-in hibrit modelinin yurt dışı serisindeki diğer Ranger’lardan daha fazla torka sahip olacağının sözünü veriyor ancak henüz belirli bir rakam yayınlamadı. Bu yazının yazıldığı an itibarıyla Avustralya pazarındaki tork şampiyonu, yaklaşık 247 beygir gücü ve 443 pound-feet tork sağlayan opsiyonel 3.0 litrelik turbo dizel V6’dır. Şirket ayrıca Plugin’in 43 km’ye kadar yalnızca elektrikli menzile sahip olacağını da belirtiyor.

Elektrikli olmayan Ranger gibi Plugin’de yaklaşık 7.700 pound çekme kapasitesine sahip olacak ve dört tekerlekten çekiş sunacak. Elektrikli olmayan kamyonun aksine, hibrit ve elektrikli F-150’ler gibi Pro Power Onboard ile birlikte gelecek ve kullanıcıların elektrikli aletlere, oyuncaklara ve ev aletlerini şebekeden uzakta kullanmalarına olanak tanıyacak.

2024 Ford Ranger Plug-in Hibrit Küresel Pazar Tanıtımı Yapıldı

Görsel olarak Plugin, dizel motorlu Ranger’dan ayırmak için iyi eğitimli bir göze ihtiyacınız olacak. Görünüşe göre Ford tasarımcıları genellikle elektrikli modelleri simgeleyen yeşil veya mavi süslemelerden uzak durmuşlar ve güç aktarma organlarına özgü ana stil ipucu, kargo kutusunun yan tarafına eklenen ikinci bir kapaktır. İç mekanın fotoğrafları henüz yayınlanmadı ancak gösterge panelinde yalnızca hibrit menüler ve grafikler bulunacağı söyleniyor.

2024 Ford Ranger Plug-in Hibrit Küresel Pazar Tanıtımı Yapıldı

Seçilmiş yurtdışı pazarlardaki bazı Ford bayileri 2025 yılında Ranger Plugini almaya başlayacak. Önümüzdeki aylarda daha fazla ayrıntının ortaya çıkmasını bekliyoruz.

Bende sizler için ayrıntıları takip ediyor olacağım ve sadece Tech Dergi aracılığı ile sizlere güncel bilgileri aktaracağım.

Bir başka konuda görüşmek üzere takipte kalın güncel kalın.

Yeniliklerden ve güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Tech Dergi X adresimizi takip etmeyi unutmayın.

GÜNCEL KONULAR:

Vox Aeris Ses ve Müzikle Havayı Temizleyen Hoparlör

BMW Motorrad Yeni F Serisi Modellerini Tanıttı

Merhaba ben Murat, 27 yaşındayım evli ve bir çocuk babasıyım. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven birisiyim, Tech Dergi'de tecrübem dahilinde sizlere yenilikler ve güncel gelişmeleri aktarıyor olacağım. İletişim E-Posta Adresi: murattimur@techdergi.net

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir