DJI, yeni telefon gimbal modelini duyurdu: Osmo Mobile 6
  1. Anasayfa
  2. Genel

DJI, yeni telefon gimbal modelini duyurdu: Osmo Mobile 6

DJI, akıllı telefon gimbal serisindeki en son modeli Osmo Mobile 6’yı duyurdu. Bu cihaz da önceki cihazlar gibi, akıllı telefonlarla çekilen videoları ve fotoğrafları sabitlemek için tasarlandı. Fakat DJI tasarım noktasında birçok değişikliğe gitmiş. Cihaz üzerinde, yakınlaştırmayı ve odaklamayı kolaylaştırmak için yeni bir tekerlek kontrolü ve gimbalın pil ömrünü bir bakışta göstermek için bir durum paneli içeriyor.

DJI, yalnızca iOS tabanlı cihazlarda çalışan “Hızlı Başlatma” dediği yeni bir özelliği Osmo Mobile 6‘ya eklemiş. Bu özellik yalnızca iPhone’lar kullanılırken kullanılabilir. Aksesuar, bir telefonun monte edildiğini algıladığında DJI kamera uygulamasını hızlı bir şekilde başlatmak için otomatik olarak bir push bildirimi oluşturabiliyor. Kullanıcılara ilk olarak Osmo Mobile 4’de sunulan manyetik yuva ile birleştirildiğinde, her zamankinden daha hızlı çekim yapmaya olanak sağlıyor.

TechDergi, DJI Osmo Mobile 6 görselleri

Osmo Mobile 6 kullanıcılara ne sunuyor?

Çekimlerinizi yaptıktan sonra Osmo Mobile 6, ihtiyacınız olan bilgilere ve özelliklere daha hızlı erişmenize yardımcı olmayı amaçlayan birkaç yeni özelliğe de sahip. DJI‘ın söylemlerine göre, gimbalin kolundaki yeni yan tekerleğin yakınlaştırma ve uzaklaştırma yapabildiğini ve ayrıca manuel odak kontrolleri sunuyor. Durum paneli ise gimbalin ne kadar pil gücü kaldığını ve ayrıca Osmo Mobile 6’nın şu anda hangi gimbal modunda olduğunu göstermek için ışıklı simgeler kullanıyor. Modları ihtiyacınıza göre kullanmak ise oldukça basit. Eğim kilidi, FPV ve “SpinShot” bulunur ve bu modları M butonunu kullanılarak hızlıca değiştirilebilirsiniz.

Yatay ve dikey formatta da video çekimleri için olanak sağlayan bu cihaz, DJI’nın mobil uygulaması üzerinden birçok farklı çekim modunu da kullanıcılara sunmuş oluyor. Yakın zamanda Türkiye’de de satılacak olan Osmo Mobile 6, şimdilik 160 dolara raflarda yerini alıyor.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir