Disney+ “ATATÜRK” dizisinin ilk tanıtımını yayınladı
  1. Anasayfa
  2. Dizi - Film

Disney+ “ATATÜRK” dizisinin ilk tanıtımını yayınladı

Disney+’ın dev prodüksiyonlu ‘Atatürk’ dizisinin ilk tanıtımı Cumhuriyet Bayramı’na özel bir sürprizle seyirci ile buluştu. Cumhuriyetin 100. yılında yayınlanacağı duyurulan dizinin diğer detayları ise şimdilik gizliliğini koruyor.

İSTANBUL, Türkiye (28 Ekim 2022) – Yayın hayatına başladığı günden bu yana birçok başarılı dizi ve filmle gündemde olan The Walt Disney Company’nin dijital yayın platformu Disney+’ın, Cumhuriyetin 100. yılında yayınlanacak olan ‘Atatürk’ dizisinden ilk tanıtımı seyirci ile buluştu. Cumhuriyet Bayramı’na denk getirilmesi ile dikkatleri üzerine çeken tanıtımda başarılı oyuncu Aras Bulut İynemli, Mustafa Kemal’i canlandırdığı karakteriyle ilk kez izleyici karşısına çıkmış oldu.

Yarbay Mustafa Kemal’i 10 Ağustos 1915’te, taarruz öncesi Conk Bayırı’nda gördüğümüz, duygu dolu sahneleri ile hafızalara kazınan tanıtımda, Namık Kemal’in “Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini; Yok imiş kurtaracak baht-ı kara mâderini.” dizelerine, Atatürk’ün 1921 yılında meclis kürsüsünden verdiği “Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini; Bulunur kurtaracak bahtı kara mâderini.” cevabına atıfta bulunuluyor. 

Yapımını Lanistar Medya, yapımcılığını Saner Ayar ve Hakan Karamahmutoğlu’nun üstlendiği, yönetmen koltuğunda ise Mehmet Ada Öztekin’in oturduğu Disney+’ın yeni orijinal dizisi ‘Atatürk’, 2023’te, Cumhuriyet’in 100. yılında, sadece Disney+’ta.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir