Apple’ın Yeni İPad Pro’su Hakkında Her Şey
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Apple’ın Yeni İPad Pro’su Hakkında Her Şey

Apple’ın Yeni İPad Pro’su Hakkında Her Şey

M2 çip

Apple’ın yeni nesil çipi daha hızlı ve yüksek performans sunan 8 çekirdekli CPU’ya ve daha hızlı grafik performansı sunuyor. Bu çip sayesinde İpad pro bu özelliğiyle diğer modellerine oranla olağanüstü performansın yanı sıra yeni beceriler de kazandırıyor. Fotoğraf gerçekliğinde 3D tasarımlar yapabiliyor, karmaşık AR modellerini oluşturabiliyor ve yüksek kare hızlarıyla konsol kalitesinde grafiklere sahip oyunlar oynamanızı sağlıyor.

Apple’ın Yeni İPad Pro’su Hakkında Her Şey

İpad Pro ile yönetmen olmak çok kolay

M2 çipteki yüksek performanslı media engine ve ProRes formatında kodlamayı ve kod çözmeyi hızlandırıyor aynı zamanda video projelerini önceki nesle kıyasla 3 kat daha hızlı bir şekilde ProRes formatına dönüştürebiliyorsunuz.

Apple’ın Yeni İPad Pro’su Hakkında Her Şey

ProRes video kaydı

M2 çipteki görüntü sinyali işlemcisi ve iPad Pro’nun gelişmiş kameraları sayesinde ProRes formatında videolar çekebiliyorsunuz. Stüdyo profesyonelliğinde beş mikrofon ve Dolby Atmos desteği sunan dört hoparlörlü ses sistemi ile sesleri sinematik olarak kaydedebiliyor ve duyabiliyorsunuz. iPad için Final Cut Pro, çoklu akış düzenlemesi gibi işler için gerçek zamanlı olağanüstü bir performans sunuyor. Böylece ProRes video çekip en yüksek video kalitesine ulaşabiliyorsunuz.

12.9 inç Liquid Retina XDR ekran Diğer Modellerinin En İyisi

Liquid Retina XDR ekran, HDR fotoğraf ve videoları görüntülemek veya düzenlemek için mükemmel.  Sevdiğiniz filmleri ve TV programlarını izlemek için de. Referans Modu özelliğiyle iş akışlarında daha doğru renk hassasiyeti sağlıyor.

1000 nit tam ekran parlaklığı- 1600 nit maksimum parlaklık (HDR)

True Tone ile rahat bir görüntüleme deneyimi- 1.000.000:1 kontrast oranı

ProMotion uyarlanabilir 120 Hz yenileme hızı – P3 geniş renk yelpazesi

Apple’ın Yeni İPad Pro’su Hakkında Her Şey

Mini‑LED’ler

Son derece yüksek bir parlaklık düzeyi elde etmek için ekranın arkasındaki yüzeyin tamamında bir dizi LED kullanılmış. Önceki nesillere kıyasla 120 kat daha küçük olan bu mini‑LED’ler, iPad Pro’nun inanılmaz derecede ince kasasına sığmaları için özel olarak tasarlandı. Ayrıca, özel boyutlu optik filmler ve yayıcılar şimdi ışığı daha verimli bir şekilde karıştırıyor ve yalnızca 6,4 mm inceliğindeki bu tasarıma sığmayı başarıyor.

Yerel karartma bölgeleri

10.000’den fazla mini‑LED, 2500’ün üzerinde yerel karartma bölgesinde gruplanmış halde yer alıyor. Her bölgenin parlaklığı ekrandaki içeriğe göre hassas bir şekilde ayarlanıyor ve böylece 1.000.000:1 gibi inanılmaz bir kontrast oranı elde ediliyor. Bu sayede, galaksi görüntüleri ve aksiyon filmlerindeki patlamalar gibi hassas ışık detaylarına sahip en ayrıntılı HDR içerikler bile hiç olmadıkları kadar gerçekçi görünüyor.

Apple’ın Yeni İPad Pro’su Hakkında Her Şey

11 inç Liquid Retina ekran. Mükemmel Görüntüler

Liquid Retina ekran yalnızca muhteşem ve taşınabilir olmakla kalmıyor, aynı zamanda son derece gelişmiş teknolojiler de içeriyor. Her şeyin hassasiyetle gerçekleşmesini ve muhteşem görünmesini sağlayan ProMotion, True Tone, P3 geniş renk yelpazesi ve ultra düşük yansıma oranı bu teknolojilerden sadece birkaçı.

Apple’ın Yeni İPad Pro’su Hakkında Her Şey

600 nit maksimum parlaklık

True Tone ile rahat bir görüntüleme deneyimi

ProMotion uyarlanabilir 120 Hz yenileme hızı

P3 geniş renk yelpazesi

Pro kameralar

Geniş ve Ultra Geniş gelişmiş kameralar, mükemmel fotoğraf ve videolar çekmenize yardımcı oluyor. ProRes formatında video kayıt desteği sayesinde iPad Pro eksiksiz bir mobil video stüdyosu haline geliyor. M2 çipte yer alan daha güçlü ISP, Akıllı HDR 4 özelliğini de destekliyor. Böylece iPad ile çektiğiniz fotoğraflar daha da gerçekçi görünüyor.

Apple’ın Yeni İPad Pro’su Hakkında Her Şey

Ön kamera

iPad Pro’nun 12 MP sensöre ve 122 derecelik görüş alanına sahip Ultra Geniş kamerası, sosyal medya gönderileri için fotoğraf ve video çekmek ve Ana Sahne özelliğiyle FaceTime aramaları yapmak ve Portre modunda

olağanüstü selfie’ler çekmek için mükemmel. Aynı zamanda TrueDepth kamerayla birlikte çalışan Ultra Geniş kamera, iPad Pro’nun kilidini Face ID ile güvenli bir şekilde açmanızı sağlıyor.

Wi-Fi 6E ve hücresel bağlantılar En Hızlı En Yeni

Işık hızında bağlantı. iPad, süper hızlı Wi‑Fi ve hücresel ağ seçenekleriyle her zaman benzersiz bir taşınabilirlik sundu. Ve şimdi Wi-Fi 6E ile, mümkün olan en hızlı kablosuz bağlantıdan yararlanabiliyorsunuz. Böylece fotoğrafları, belgeleri ve büyük video dosyalarını çok daha hızlı bir şekilde aktarabiliyorsunuz. Önceki nesle göre 2 kata kadar daha hızlı.

4G LTE Advanced

Dosya indirmeniz, online film izlemeniz, iş arkadaşlarınızla birlikte çalışmanız veya hareket halindeyken içerik yüklemeniz gerektiğinde, LTE özellikleri sayesinde en hızlı kablosuz ağlara kolayca bağlanabiliyorsunuz.

Ve dahası yeni İpad Pro ile birlikte Magic Keyboard, Apple Pencil, Smart Keyboard Folio kullanarak harika projeler, sunumlar ve aklınıza gelen her şeyi yapabilirsiniz.

Apple’ın Yeni İPad Pro’su Hakkında Her Şey

Ürünü satın almak için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz.

Apple’ın Yeni İPad Pro’su Hakkında Her Şey
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir