1. Anasayfa
  2. Startup

Ubuntu Sertifikalı Endüstriyel Platformlar için Canonical ile ASRock Endüstriyel Sektör Ortaklığına İmza Attı

Ubuntu Sertifikalı Endüstriyel Platformlar için Canonical ile ASRock Endüstriyel Sektör Ortaklığına İmza Attı

Merhaba değerli Tech Dergi takipçileri Linux tabanlı sistemler ile ilgilenen veya açık kaynak programlarına ilgi duyan ve takip eden herkes Ubuntun’un ismini duymuştur. Ubuntu şüphesiz günümüzdeki en büyük Linux tabanlı işletim sistemleri arasında ve şuan en çok desteklenen ve kullanılan Linux sürümü de yine Ubuntu, son yıllarda endüstriyel tabanlı iş çözümlerine de yönelen Ubuntu Canonical Vakfının da desteği ile iş ortaklarının sayısını gün geçtikçe arttırıyor 2023 yılının ilk çeyreğinde yeni bir ortaklık anlaşmasına imza atan Ubuntu, AsRock ile Endüstriyel sektör ortaklığı anlaşmasına vardı peki bu ortaklık ne demek? Haberin detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Edge AIoT çözümlerinin lider üreticisi ASRock, endüstriyel sistemleri ve anakartlarında Ubuntu’yu sertifikalandırmak için Canonical ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Beklenen işbirliği, ASRock Industrial’ın Ubuntu sertifikalı cihazlara tüm Ubuntu işlevselliğini ve Canonical’dan güvenlik güncellemeleriyle uzun vadeli destek sağlamasına olanak tanıyacak. Kapsamlı test ve doğrulama sayesinde, yeni iEP-5000G Endüstriyel IoT Denetleyicisi artık Ubuntu sertifikalı bir platformdur. Uluslararası kabul görmüş sertifika ile müşteriler, uygulama geliştirmenin pazara çıkış süresini hızlandırırken, ürünlerin Ubuntu ile sorunsuz entegrasyonu konusunda güven kazanacak.

Ubuntu Sertifikalı Endüstriyel Platformlar için Canonical ile ASRock Endüstriyel Sektör Ortaklığına İmza Attı

Edge AIoT’nin hızlı büyümesinin ve açık kaynak topluluğunda benimsenmesinin yanı sıra, Ubuntu işletim sistemi OS, artık Dünya çapında en popüler işletim sistemlerinden biridir ve AIoT çözümlerini geliştirmeye ve doğrulamaya adanmış uygulamalarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Bir sonraki makine öğrenimi veya yapay zeka projeniz için Ubuntu’yu seçmek, açık kaynak olma, hızlı yapay zeka modeli eğitimi, önemli topluluk desteği, sağlam güvenlikle en son güncellemeleri alma ve daha fazlası gibi çeşitli avantajlar sunabilir. ASRock Industrial’ın Canonical ile işbirliği sayesinde en yeni iEP-5000G Endüstriyel IoT Denetleyicisi artık Ubuntu sertifikalı bir platformdur.

Akıllı üretim, süreç otomasyonu ve akıllı şehirlerdeki akıllı direklerde dahil olmak üzere çeşitli Edge AI uygulamalarında Edge Controller ve IoT Gateway gibi kompakt ve sağlam bir tasarım altında esnek IO’lar ve genişletmelerle yüksek bilgi işlem gücüne sahiptir. Ubuntu tarafından test edilmiş ve doğrulanmış donanım, Canonical’dan 10 yıla kadar güvenlik güncellemeleriyle uzun vadeli destek sağlayarak en iyi ve en güvenilir müşteri deneyimini sunacak.

Canonical IoT Saha Mühendisi Taiten Peng;

ASRock Industrial ve Canonical, Ubuntu sertifikalı cihazlar sağlamak ve geliştiricilerin kullanıma hazır en iyi Ubuntu deneyimine sahip olmalarını sağlamak için birlikte çalışıyor dedi ve ekledi. Gelişen AIoT pazarına yanıt olarak, kapsamlı bir test ve inceleme süreci aracılığıyla açık kaynak topluluğunu güvenli ve sorunsuz bir operasyonla desteklemek hedefimizdir. Ubuntu Sertifikasyonu tarafından garanti edilen bakım ve güvenlik güncellemeleri ile Canonical, ASRock Industrial müşterilerinin getirdiği Edge AIoT çözümlerinin büyümesini ve yeniliğini görmeyi dört gözle bekliyor.

Canonical IoT Saha Mühendisi Taiten Peng

ASRock Industrial Başkanı James Lee;

Büyüyen küresel Edge AIoT pazarında Canonical ile yeni ortaklık, müşterilerimize daha iyi hizmet ve esneklik sunmamızı sağlıyor ve çözümlerinin geliştirme ve pazara sunma sürecini hızlandırıyor dedi ve ekledi. ASRock Industrial, başlıca sektör dikeylerinde Edge AIoT yayılımında ürünlerimizi ve çözümlerimizi Ubuntu işletim sistemiyle birleştirmek için bu harika fırsattan kaynaklanan sonraki adımları dört gözle bekliyor. ASRock Industrial’ın Ubuntu sertifikalı cihazları hakkında daha fazla bilgi için www.asrockind.com adresindeki web sitemizi ziyaret edin.

ASRock Industrial Başkanı James Lee
Ubuntu Sertifikalı Endüstriyel Platformlar için Canonical ile ASRock Endüstriyel Sektör Ortaklığına İmza Attı

ASRock Endüstriyel Sektöre Nasıl Giriş Yaptı?

ASRock Industrial Computer Corporation, Temmuz 2018’de üretim, ticaret ve perakende sektörleri için anakartlar, uç bilgisayarlar ve diğer ürünler alanlarına odaklanan bağımsız bir şirket olarak kuruldu. Dünyanın dört bir yanındaki müşterileri ile Endüstriyel PC anakartlarında Dünya lideridir. Daha önce, 2011 yılında kurulan ASRock Inc.’in tahmini 2002 yılından sonra bir alt birimiydi.

ASRock daha sonra Industrial olarak bağımsız bir şirket haline gelerek tüm kaynaklarını B2B faaliyetlerine ayırabilir noktaya ulaştı. Vizyonu, ASRock Industrial’ın CARES Ticaret, Otomasyon, Robot, Eğlence ve Güvenlik sektörlerindeki ana odağını kapsayan akıllı bir Dünyayı birlikte yaratmaktır. Toplam personelin neredeyse %50’sinden oluşan merkezi bir Ar-Ge tasarım ekibiyle ASRock Industrial, iş ihtiyaçlarınız için güvenilir, öncü ürünler geliştirmek için gereken kaynaklara sahiptir. Tüm ürünler kullanıma hazır olarak satın alınabilir veya OEM’lerin ve ODM’lerin taleplerine göre özelleştirilebilir.

Canonical Vakfı Endüstriyel Sektörde Hangi Çalışmaları Yürütüyor?

Canonical, çoğu genel bulut iş yükünün yanı sıra gelişmekte olan akıllı ağ geçitleri, sürücüsüz arabalar ve gelişmiş robot kategorileri için işletim sistemi olan Ubuntu’nun yayıncısıdır. Canonical, Ubuntu’nun ticari kullanıcılarına kurumsal güvenlik, destek ve hizmetler sağlar. 2004 yılında kurulan Canonical, özel bir şirkettir ve yazılım vakfıdır.

Ubuntu sertifikalı program uzun vadeli destek ve güvenilirlik sağlar, Canonical Ubuntu sertifikalı program, farklılaşma, güvenilirlik ve ürün görünürlüğü için en iyi seçimdir. Ubuntu sertifikalı donanım, kapsamlı bir test ve inceleme sürecinden geçerek Ubuntu’nun kutudan çıktığı gibi çalışmasını sağlar. Kalite, işlevsellik ve bakım garantisidir. Canonical ayrıca Ubuntu sürüm yaşam döngüsü boyunca sürekli regresyon testi sağlar ve bir Ubuntu Pro aboneliği aracılığıyla 5 yıllık bakım güncellemelerini ve 5 yıllık genişletilmiş güvenlik güncellemelerini garanti eder. Ubuntu Sertifikalı programı ve Ubuntu Pro hakkında daha fazla bilgi için www.ubuntu.com adresindeki Ubuntu web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir başka konuda görüşmek üzere takipte kalın, güncel kalın.

Yeniliklerden ve güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Tech Dergi Twitter adresimizi takip etmeyi unutmayın.

Instagram adresimiz için tıklayın.

Diğer yazılarıma buradan ulaşabilirsiniz.

Merhaba ben Murat, 27 yaşındayım evli ve bir çocuk babasıyım. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven birisiyim, Tech Dergi'de tecrübem dahilinde sizlere yenilikler ve güncel gelişmeleri aktarıyor olacağım. İletişim E-Posta Adresi: murattimur@techdergi.net

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir