Samsung, yeni çentikli tableti kendi web sitesinde sızdırdı!
  1. Anasayfa
  2. Genel

Samsung, yeni çentikli tableti kendi web sitesinde sızdırdı!

Samsung’un, Samsung Galaxy Tab S8 Ultra olduğu tahmin edilen çentikli tableti, yanlışlıkla şirketin kendi internet sitesinden sızdırıldı. Çentik tablet bir Bixby destek sayfasında keşfedildi. Galaxy S22 akıllı telefon ailesinin piyasaya sürülmesi için gün sayan Samsung’un, Galaxy Tab S8 tablet ailesini piyasaya sürmeyi planladığı söyleniyor. Galaxy Tab S8 ailesinin Tab S8, Tab S8 Plus ve Tab S8 Ultra olmak üzere üç farklı model beklenirken, Ultra modelinde bir çentik olacağı düşünülüyor.

Android tablet, 120Hz yenileme hızına ve 2960×1848 çözünürlüğe sahip 14,6 inç OLED ekrana sahip olacak. Bu çentiğin iki adet 12 megapiksel selfie kamerası barındırdığı düşünülüyor. İkinci sensörün ne için olduğu tam olarak belli değil. Dahili olarak, tabletin Qualcomm’un en yeni Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisini çalıştırdığı, 11.200 mAh pil, 16 GB’a kadar RAM ve 512 GB’a kadar depolama alanıyla eşleştiği düşünülüyor. S Pen desteğinin yanı sıra isteğe bağlı 5G ve iki arka kamera (13 megapiksel ana kamera ve 6 megapiksel ultra geniş) olduğu düşünülüyor.

Samsung, yeni çentikli tableti kendi web sitesinde sızdırdı!
Samsung’un destek sayfasındaki görüntünün ekran görüntüsü.

Galaxy Tab S8 Ultra’nın Tab S8 ve Tab S8 Plus’ı içeren üç tablet serisinin en üstünde yer alacağı bildiriliyor. Her üç tabletin de aynı işlemciden güç aldığı ve S Pen stylus desteğine sahip olduğu söyleniyor, ancak S8 Plus’ın daha küçük bir 12,7 inç OLED ekrana ve 10,090 mAh pile sahip olacağı, S8 tabanının ise 11 inç LCD ve 8.000 mAh pil olabileceği düşünülüyor.

Yeni tablet serisinin ne zaman ortaya çıkacağına dair resmi bir bilgi yok, ancak Galaxy S22 serisinin 8 Şubat’ta piyasaya sürüleceği bildiriliyor. Bu tabletlerin onunla birlikte piyasaya sürüldüğünü görmek şaşırtıcı olmaz.

Kaynak: the verge

AKUT Güvendeyim uygulaması HUAWEI WATCH Serisinde

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir