Samsung Dual Cook Flex fırın
  1. Anasayfa
  2. Ev Teknolojileri

Samsung Dual Cook Flex fırın

Samsung, Dual Cook Flex™ fırın; iki bölmesi sayesinde iki ayrı yemeği aynı anda farklı süre ve sıcaklıklarda kokuları birbirine karıştırmadan pişirme imkanı sunuyor. Katlanabilir kapak sayesinde ise alt kattaki pişirme alanına dokunmadan sadece üst kattaki pişirme alanının kapağını açma özelliği getiriyor.

Samsung’un Dual Cook Flex™ teknolojisine sahip fırınlarıüst ve alt pişirme bölmeleri sayesinde farklı yiyecekleri, birbirinden farklı süre ve sıcaklıklarda, kokuları karıştırmadan aynı anda pişirebilme imkanı sağlıyor. Üst ve alt pişirme alanları, birbirlerine etki etmeden, farklı sıcaklıklarla ve zaman ayarlarıyla kullanılabiliyor.

Hamur işlerini veya et yemeklerini aynı anda pişirme imkanı tanıyan Dual Cook Flex™ fırın, tek bir dokunuşla üst kapağı açarak, sadece üst bölmedeki yemeği kontrol edebilme özelliği sunuyor. Böylelikle alt bölümdeki kek veya ekmeğin piştiği bölmenin kapağı açılmadan, pofuduk bir şekilde pişmeye devam etmesini sağlıyor. Bu sayede ısı kaybının veya alt bölgedeki yiyeceğin pişme sürecinin kesintiye uğramasının önüne geçiliyor. İki bölme arasındaki seperatör sayesinde alt ve üst kısımlar arasında hava geçişi mümkün olmuyor. 

Fırının yarısını açarak ısı tasarrufu sağlama imkanı

Dual Cook Flex™ teknolojilerine sahip fırınlar, yemekleri hazırlarken zamandan ve enerjiden tasarruf etmeye imkan sunuyor. Kullanıcılar, yalnızca üst bölgeyi kullanarak yemek hazırlama süresini yüzde 22 oranında kısaltabilirken, tüm fırını ısıtmakla karşılaştırıldığında enerji tüketimini yüzde 20 oranında azaltabiliyor. Kullanıcılar, isterlerse fırının kapağının tamamını açabiliyor.

Ayrıca, kullanıcılar pişirme işlemini daha kısa sürede tamamlamak istediklerinde, fırının alt ve üst ısıtıcılarını kullanarak fırın boşluğunu en hızlı şekilde ısıtabiliyor. Böylece, pişirme işleminin daha hızlı tamamlanması sağlanıyor. 

Wi-Fi bağlantısı ile her zaman, her yerde kontrol elinizde

Wi-Fi bağlantısı ile daha fazlasını yapmaya imkan sunan Dual Cook Flex™ fırın, kullanıcıların Smart Things uygulaması sayesinde kolayca takip, kontrol ve ayarlamalar yapılmasına imkan sunuyor. Böylece, fırını önceden ısıtmak, pişirme sıcaklığını ve süresini kontrol etmek, değiştirmek, otomatik pişirme işlevi sayesinde önceden programlanmış ayarları seçmek veya tümden kapatmak mümkün hale geliyor. 

Kendi kendini temizleyen ‘katalitik sistem’le temizlik çok kolay

Dual Cook Flex™ fırının katalitik temizlik sistemi, fırını kolayca temizleme imkanı sunuyor ve temizlik işlemini hiç olmadığı kadar kolaylaştırıyor. Fırının arka tarafındaki katalitik panel, yemek pişerken sıçrayan veya damlayan yağları emiyor. Böylece kullanıcıları zorlamadan, fırın kendi kendini temizleyebiliyor. 

Samsung fırınlar ile ilgili daha fazla bilgi almak için https://www.samsung.com/tr/cooking-appliances/ovens/ adresini ziyaret etmek mümkün. 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir