Öğrenciler İçin Ücretsiz 5 Araç
  1. Anasayfa
  2. Yazılım

Öğrenciler İçin Ücretsiz 5 Araç

Eğitim yüz yüze de olsa öğrenciler derslerine çalışmak için bilgisayarlara ihtiyaç duyuyorlar. Bilgisayar üzerinden çeşitli tablolar oluşturuyorlar, sunumlar hazırlıyorlar, 3 boyutlu çizimler yapıyorlar. Tüm bunları yaparken hem bu işleri yapacak programlara ihtiyaç duyuyorlar, hem de bu çalışmaların altından kalkabilecek bilgisayarlara ihtiyaç duyuyorlar. Bu yazımızı hazırladığımız esnada Monster Notebook tarafından yapılmış bir kampayayı da sizlere hatırlatmak istiyorum. Ağustos ayı itibarıyla Monster Notebook “Okula Dönüş” isimli bir kampanya başlatmıştı. Ağustos ayında başlayan Okula Dönüş kampanyası, Eylül ayı boyunca yeni bir Monster Notebook sahibi olmak isteyenler için sürecek. Monster Notebook bu indirimin yanı sıra Yapı Kredi World Kart’ a özel 12 taksit fırsatını da sunuyor. Tüm okul ve eğitim işlerinizde düşünmeden kullanabileceğiniz bir çok modelini aşağıda bıraktığımız bağlantıyı kullanarak inceleyebilirsiniz.

Şimdi programlarımıza gelelim, programlarımız öğrenci arkadaşlarımız için ücretsiz kullanım lisansları sunuyor. Bu lisansları almak için programlar öğrenci eposta adresi isteyebiliyor. (Bu eposta adresine örnek verecek olursak; ali@xuniversitesi.edu.tr) Lafı daha fazla uzatmadan ilk programımızla başlayalım.

1- Microsoft Office 365 Eğitim

Öğrenciler İçin Ücretsiz 5 Araç

Microsoft Office 365 Eğitim paketinin içerisinde, Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Teams, Publisher, Access ve Outlook bulunuyor. Bir öğrencinin ihtiyaç duyduğu neredeyse tüm programlara bu paket ile sahip olabiliyorsunuz. Bu programa sahip olmak için bir öğrenci eposta adresine sahip olmanız gerekiyor. Aşağıdaki butonu kullanarak Microsoft 365 Eğitim sayfasına gidebilirsiniz.

2- Autocad

Öğrenciler İçin Ücretsiz 5 Araç

Autodesk ürünlerinin bir çoğu öğrenciler için ücretsiz olarak kullanıma sunulmuş durumda. Biz ise öğrencilerin en çok kullandığı program olan Autocad’i bu listemize dahil ediyoruz. Genellikle mimarlık ve mühendislik öğrencilerinin kullandığı 3 boyutlu tasarım ve modelleme programı olan Autocad ile hayalini kurduğunuz ve düşündüğünüz her şeyi 3 boyutlu modelleyebilirsiniz. 1Yıllık lisansı almak ve kullanmak için aşağıdaki butonu kullanarak Autocad öğrenci sayfasına gidebilirsiniz.

3- JetBrains’e Ait Tüm Programlar

Öğrenciler İçin Ücretsiz 5 Araç

Jetbrains yazılımcı arkadaşlar tarafından çok sevilen bir şirket. Yazılım geliştirme ve proje yönetimiyle ilgili bir çok araç geliştiren şirket öğrenciler için bunların kullanımını ücretsiz sağlıyor. Şirketin birçok programlama dili için IDE‘si bulunmaktadır. Bunlar Java, Python,Php gibi daha bir çok dilde IDE bulunuyor tüm bunları ücretsiz kullanmak isteyen arkadaşlarımız aşağıdaki bağlantıyı kullanarak JetBrains’i inceleyebilir.

4- Canva Pro Eğitim

Öğrenciler İçin Ücretsiz 5 Araç

Bu bir program değil, Canva tarayıcı tabanlı bir görsel dizayn programı, sosyal medya dahil aklınıza gelebilecek tüm alanlarda Canva üzerinden grafik tasarımlar yapabilir, bu tasarımları kullanabilirsiniz. Ücretsiz sürümünün yanı sıra Canva Pro seçeneği de bulunuyor. Tüm özelliklerin bulunduğu Canva Pro ya öğrenci eposta adresiyle kayıt olmanız durumunda tüm Canva Pro özelliğini ücretsiz kullanabilirsiniz.

5- Google Drive

Öğrenciler İçin Ücretsiz 5 Araç

Belki bir çoğunuz ismini bir çok kez duydunuz. Fakat bir çoğunuz kullanmayı pek sevmediniz. Aslında öğrenciler için bulunmaz bir nimet olarak değerlendirebiliriz. Google Drive ücretsiz olarak herkese 15 Gb depolama alanı veriyor. Öğrenci arkadaşlarımız yaptıkları çalışmaları bu güvenli bulut depolamaya yükleyerek, okulda internet bağlantısı olan cihazlardan erişerek çalışmalarına ulaşabilir. Bir sunum yapmak için flashbellek kullanmak kolay olsa da güvenli değil. Sunumunuzu yapmak için taktığınız bilgisayarda bulunan virüslerin flash belleğinize geçerek kişisel bilgisayarınıza bulaşmasını istemezsiniz değil mi? O yüzden en güvenli yöntem olan bulut depolamayı ve en güvenlisi Google Drive’ ı kullanmanızı tavsiye ederiz. Aşağıdaki butondan Google Drive sitesine erişebilir, bilgisayar, akıllı telefonunuza indirebilir ya da tarayıcı üzerinden kullanabilirsiniz.

Öğrencilerimize eğitim hayatlarında başarılar diliyoruz. Daha güzel bir gelecek sizlerin elinde. Bu yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi Monster Notebook Eylül ayının sonuna kadar Okula Dönüş isimli çok güzel bir kampanya sunuyor, ayrıca Yapı Kredi World Kart’ a özel 12 taksit fırsatını da değerlendirerek, eğitim hayatınızda yanınızda olacak güçlü bir Monster Notebook’ a sahip olabilirsiniz. Yaptığımız Monster Tulpar T7 V22.2.1 incelememizi okuyarak, Monster Notebook ürünlerinin kalitesinden sadece 1 tanesini görebilirsiniz.

Monster Tulpar T7 V22.2.1 17,3″ Oyun Bilgisayarı [İnceleme]

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir