‘Kara Şövalye Uydusu’: İlk Fark Eden Nikola Tesla
  1. Anasayfa
  2. Bilim

‘Kara Şövalye Uydusu’: İlk Fark Eden Nikola Tesla

Yapay uydular, insanların uzay boşluğunda var olan gezegen, gök cisimlerini incelemek ve görüntülemek için ya da iletişim amaçlı ürettikleri insansız araçlardır. Bu yapay uydular sadece uzay boşluğundaki cisimleri değil, meteorolojik gözlem için de kullanılır. Bu uydular, uzay boşluğunda o kadar fazladır ki, atmosferin dışından bakıldığında çöplük gibi görünmektedir. Günümüzde; savaş ve algı operasyonu amaçlı kullanımları da mevcuttur. Fakat burada bahsedeceğimiz uydu, uzun zamandır uzay boşluğunda ve hala tam olarak açıklanmış değil. Yörüngede bulunan, siyah bir cisim, Kara Şövalye Uydusu’. Bu cismi, ilk fark eden Nicola Tesla’dır. Keşfettiği bu uydu, 13.000 yıldan fazla zamandır aynı yerinde.

Nicola Tesla’nın İlginç Keşfi, Kara Şövalye Uydusu

'Kara Şövalye Uydusu': İlk Fark Eden Nikola Tesla
Nikola Tesla

Nikola Tesla, 1899 yılında gönderdiği sinyallere bir cevap aldı. Fakat o dönem kimse umursamamıştı. 1920 de aynı sinyalleri amatör telsizciler de aynı sinyalleri yakaladı. Fakat onları da umursayan olmadı. Aradan sekiz yıl geçtikten sonra 1928’de Oslo’lu bilim insanları gönderdikleri sinyallere cevap aldılar. Aldılar ama sinyallerin neyi ifade ettiğini anlayan olmadı. 1954 yılına gelindiğinde; Amerika Hava Kuvvetleri, Dünya’nın etrafında bazı uyduların döndüğünü söylediğinde büyük bir şaşkınlık yarattı. Çünkü, ilk uydu 1957 yılında gönderiliyor. Tam da bu açıklamalardan üç yıl sonra Rusya ve Amerika uyduları fotoğraflıyor. Çekilen bu fotoğraflar arasında Kara Şövalye Uydusu’nun da fotoğrafı yer aldığı iddia ediliyor. O dönem, NASA her ne kadar fotoğrafları ve Kara Şövalye Uydusu’nun varlığını inkar etmiş olsa da görüntüler gerçekti ve daha sonra giden astronotlar da uyduyu gördüklerini söylediler.

Sinyal; Kara Şövalye’den değil, Ay’dan Ya Da Mars’tan Geliyor’ Olabilir

'Kara Şövalye Uydusu': İlk Fark Eden Nikola Tesla

Sinyalin, Nötron Yıldızı’ndan alındığını varsayalım. Bu şekilde düşündüğümüzde, Titanik’te ölen Jacob Astor neden Tesla’ya, daha fazla araştırma yapabilmesi için 100.000 dolar bir bütçe ayırma gereği duysun? Tesla gibi Jacob Astor da, Sinyalin Dünyadışı varlıklardan geldiğini bilmekteydi. Tesla; ilginç icatlarının yanı sıra, öne sürdüğü düşünceleriyle de dikkat çeken biriydi. Bu düşüncelerden biri de, Dünyadışı varlıkların Ay’da yaşayabileceği düşüncesidir. Bunun yanında, Kara Şövalye Uydusu’nun Mars’tan geldiğine inanmaktaydı. O dönemde bunu neye dayanarak söylediğini bilemesek de, Tesla’nın düşündüğünden çok uzak, komplo teorisyenlerinin düşündüğünden çok yakın bir yerden gelmiş olması ihtimali her zaman var.

Biri gezegen, biri uydu. Hangisinde yaşam var, henüz kanıtlanamasa da fazla uzakta değiller.

'Kara Şövalye Uydusu': İlk Fark Eden Nikola Tesla

Kara Şövalye Uydusu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz? Bizimle, İnstagram üzerinden Düşüncelerinizi Paylaşabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir