Netflix’in Reklamlı Temel Planı hakkında bilmeniz gerekenler
  1. Anasayfa
  2. Dizi - Film

Netflix'in Reklamlı Temel Planı hakkında bilmeniz gerekenler

Dünyada en çok tercih edilen medya akış platformlarından Netflix, yeni “Basic with Ads” planının 12 ülkede uygulanmaya başlandığını duyurdu.

Dünyada en çok tercih edilen medya akış platformlarından Netflix, yeni “Basic with Ads” planının 12 ülkede uygulanmaya başlandığını duyurdu.

Yatırımcı baskısına yıllarca direnen şirket, son on yıldaki ilk abone düşüşünün ardından geçtiğimiz Nisan ayında reklam destekli bir katman sunmaya başlayacağını duyurdu. Çok yakında tüm Netflix kullanıcılarını içeren yeni katman için bilmeniz gereken her şey.

Netflix'in Reklamlı Temel Planı hakkında bilmeniz gerekenler

Reklamlı Temel Plan’ın diğer Netflix planlarından farkı nedir?

Reklamları öne çıkarmanın yanı sıra, yeni katman sizi 720p’de içerik akışıyla sınırlıyor. Buna ek olarak, Netflix’in kitaplığındaki her diziyi izleyemeyecek ve çevrimdışı izlemek için dizileri ve filmleri indiremeyeceksiniz.

Yeni planın maliyeti nedir?

ABD’de, Reklamlı Temel Abonelik aylık 7 ABD doları olarak fiyatlandırılıyor.

Kaç reklam göreceğim?

Netflix’e göre, Basic with Ads aboneleri, saatlik içerik başına ortalama dört ila beş dakikalık reklam görmeyi bekleyebilir. Başlangıçta şirket, 15 ila 30 saniye uzunluğundaki spot reklamları oynatmayı planlıyor, ancak bunları filmlerden önce yada oynatma sırasında göreceksiniz. Şirket, size gösterdiği reklamları ülkeniz ve tür tercihiniz gibi kriterleri kullanarak “geniş” hedefleme ile sunacaktır.

Plan hangi ülkeler de mevcut?

Bu haftadan itibaren, Reklamlı Temel plan 12 ülkede sunulmaktadır: ABD, İngiltere, Avustralya, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, Meksika, Güney Kore ve İspanya. Şirket, katmanı zaman içinde daha fazla ülkede başlatmayı umuyor.

Yeni plana nasıl geçebilirim?

Bilgisayarınızda veya telefonunuzda Netflix web sitesini ziyaret edin ve mevcut hesabınızda oturum açın. “Hesap” ve ardından “Planı değiştir” butonu üzerine tıklayın. Orada, şirketin mevcut dört seviyesinden herhangi birini seçme seçeneğini göreceksiniz. Basic with Ads planına geçmek istediğinizi onayladığınızda, Netflix bir sonraki faturalandırma döngünüzün başında sizi bu plana geçirecektir.

Şunlara da göz atabilirsiniz:

Netflix, ABD’de reklam destekli yeni plan için aylık fiyat belirledi

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir