Google Vans ve Puma spor ayakkabılarının 360 derecelik görüntülerini gösteriyor
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Google Vans ve Puma spor ayakkabılarının 360 derecelik görüntülerini gösteriyor

Teknoloji devi gelecekte daha fazla marka ve daha fazla ayakkabı çeşidi ekleyecek. Google ayrıca AG güzellik özelliğini daha kapsayıcı hale getiriyor.

Google aramayı artık Taylor Swift bilet sorgularından daha fazlası için kullanmak mümkün: ABD’de bugünden itibaren arama motoru, evinizin rahatlığında mükemmel bir çift ayakkabı bulmanıza yardımcı olmak için artırılmış gerçeklik kullanacak. Arama devi ayrıca AG güzellik özelliğini daha kapsayıcı ve kullanımı daha kolay hale getiriyor.

Google’ın arama motorunu yeniden keşfetmesinin bir parçası gibi görünen bu özellik, Eylül ayındaki Search On etkinliğinde ilk kez tanıtıldıktan sonra Google artık spor ayakkabıların 360 derecelik 3D görüntülerini gösteriyor. Ayrıntıları yakınlaştırabilir, ayakkabıları döndürebilir ve kendi alanınızda nasıl görüneceklerini görmek için AG kullanabilirsiniz.

Ancak kullanıcılar şimdilik sadece Saucony, Vans, Puma, Sperry ve Merrell’in spor ayakkabılarının bu 3D görüntülerini alabiliyor. Google gelecekte daha fazla spor ayakkabı markasını ve diğer ayakkabı türlerini ekleyecektir. 3D ayakkabı alışverişi tanıdık geliyorsa, bunun nedeni eBay ve Amazon’un zaten benzer çözümler sunmasıdır. Aynı zamanda Google’ın Mayıs ayında eklediği ev eşyalarının 3D görüntüleri gibi.

Google arama artık Vans ve Puma spor ayakkabılarının 360 derecelik görüntülerini gösteriyor

Bununla birlikte, internetin baskın arama motoruna AG spor ayakkabı alışverişini eklemek, tüccarlar için yine de iyi bir haber olabilir. Tüketici alışverişinden sorumlu ürün direktörü Danielle Buckley, The Verge’e gönderdiği e-postada “Alışveriş yapanlar 3D görüntülerle statik olanlara kıyasla yüzde 50 daha fazla etkileşim kuruyor, bu da markalar için büyük bir fırsat sunuyor” dedi. “Bugünden itibaren tüm spor ayakkabı markaları ürünlerini Google’da 3D ve AG olarak gösterebilir.”

Google ayrıca, bu tür 3D modellerin oluşturulmasını kolaylaştıracağını ve böylece satıcıların zamandan ve paradan tasarruf etmelerine yardımcı olacağını söylediği bir teknoloji üzerinde çalışıyor. Google’ın alışverişten sorumlu kıdemli ürün müdürü Lilian Rincon, Eylül ayında yayınladığı blog yazısında bu teknolojiyi biraz daha derinlemesine inceledi. Rincon;

“Birçok satıcı halihazırda 3D modellere sahip olsa da, bu varlıkları oluşturmanın pahalı ve zaman alıcı olabileceğini, genellikle yüzlerce ürün fotoğrafı ve maliyetli teknoloji gerektirdiğini biliyoruz. Dolayısıyla, bu süreci daha verimli ve uygun maliyetli hale getirmek için 3D görseller oluşturmanın yeni bir yolunu duyuruyoruz. Makine öğrenimi alanındaki ilerlemelerimiz sayesinde artık spor ayakkabıların 360 derecelik dönüşlerini (yüzlerce yerine) sadece birkaç fotoğraf kullanarak otomatik hale getirebiliyoruz.”

Google arama artık Vans ve Puma spor ayakkabılarının 360 derecelik görüntülerini gösteriyor

Yeni 3D spor ayakkabılara ek olarak Google, AG güzellik özelliğini de kullanımı daha kolay ve daha kapsayıcı hale getirmek için güncelliyor. Google, “çeşitli cilt tonları, yaşlar, cinsiyetler, yüz şekilleri, etnik kökenler ve yeterince temsil edilmeyen cilt türlerini” temsil eden 148 model içeren yeni bir fotoğraf kütüphanesini kullanıma sunduğunu söylüyor. Teknoloji devi, bunun müşterilere 2.000’den fazla fondöten rengi sunacağını ve böylece doğru uyumu bulma şanslarını artıracağını iddia ediyor.

Müşterilerin tek yapması gereken Google’da bir fondöten rengi aramak ve benzer cilt tonlarına sahip modellerde nasıl göründüğü gösterilecek. Müşteriler daha sonra hangi perakendeciden satın almak istediklerini seçebilirler. Buckley’e göre fondöten, Google aramalarında en çok aranan makyaj kategorisidir. Ancak, online güzellik alışverişi yapanların yüzde 41’i internetten satın aldıkları güzellik veya kozmetik ürünlerini yanlış renkte olduğu için iade ediyor.

NASA’nın Artemis 1 görevi nihayet Ay’a doğru yola çıktı

Yazı Kaynakları
Google search now displays 360-degree views of sneakers when shopping

Çevirmen

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir