Elon Musk Hisselerini Satarsa Yerine Bitcoin Alır mı?
  1. Anasayfa
  2. Blockchain

Elon Musk Hisselerini Satarsa Yerine Bitcoin Alır mı?

Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü’nün yeni haftaya başlarken yaptığı değerlendirmede: “Bitcoin yeni haftaya 66.000$ seviyesinde yüzde 4’ün üzerinde alıcılı seyirle başladı. ABD’de 1,2 trilyon dolarlık altyapı paketinin geçmesi finansal ortamı yumuşatırken, bu hafta Salı günü ABD ÜFE ve Çarşamba günü TÜFE rakamlarının açıklamaları kripto paralar tarafından takip edilecek.

Başta ABD olmak üzere küresel fiyatlar genel düzeyindeki artıştan korunmak için Bitcoin’i sene başından bu yana yaptığı %120’lik getiri ve deflasyonist yapısı nedeniyle iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkarıyor. Diğer yanda Elon Musk dün twitterda bir anket yayınladı ve 3,5 milyon katılımcının icabet ettiği ankette yüzde 58 oranla şirketteki yüzde 10’luk hissesini (yaklaşık 20 milyar dolar) satması yönünde karar çıktı. Daha önce Bitcoin’i yeşil enerji olmadığı gerekçesiyle FUD yaratan ve mayıs ayındaki düşüşte hatrı sayılır payı olan Elon’a Bitcoin alması yönünde gelen tavsiyeler fiyat hareketliliğine dönüştü. Elon, Bitcoin alınır mı bilinmez ancak yatırım çeşitliğinde kripto paradan oy kullanmak isterse ilk noktası babası olarak bilinen (dogefather) dogecoine yarayacağı neredeyse kesin.

bitcoin

Bitcoin’in yeni rekor kırabilmesi için 67.000$ seviyesini geçmesi gerekiyor. Zincir verilerine de bakıldığında 66.000$ seviyesini test eden Bitcoin’de aşırı alım yönünde bir iz bulunmuyor. Bu hafta Polkadot’ta parachain müzayedeleri başlıyor. Farklı zincirlerin birbirleri ile olan entegrasyonunu sağlayacak bu gelişim DOT’u ‘Ethereum Killer’ liginde ön plana çıkardı. Ligin diğer bir güçlü katılımcısı olan AVAX ise 92$ seviyesi ile üç haneli rakamlara yaklaştı.” sözlerine yer verdi.

TOGG’a Great Place To Work Sertifikası

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir