Canon varioPRINT 140 serisi QUARTZ’ı kullanıma sundu
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Canon varioPRINT 140 serisi QUARTZ’ı kullanıma sundu

Görüntüleme teknolojileri lideri Canon, üretim baskısı için siyah-beyaz yazıcı serisini güçlendiren yeni varioPRINT 140 serisi QUARTZ’ı kullanıma sundu. Büyük beğeni toplayan varioPRINT 140 serisinin kanıtlanmış teknolojisine sahip olan yeni ve modern görünümlü QUARTZ, sunduğu geçici hız yükseltme seçeneğiyle ticari baskı ve şirket içi baskı hizmeti sağlayıcılarının maksimum üretim hacimlerini arttırmalarına olanak sağlıyor.

Canon; pazarda başarısını kanıtlayan varioPRINT 140 serisinin yeni üyesi QUARTZ’ı görücüye çıkardı. QUARTZ, güvenilir baskı performansı, tutarlı verimlilik, yüksek kaliteli çıktı ve uzun ömürlü tasarımıyla öne çıkıyor. 

Yeni bir lisanslama yapısı sayesinde varioPRINT 140 serisi QUARTZ kullanıcıları, baskı makinesinde dakikada 115 sayfadan (ppm) 130 ppm veya 140 ppm’e kalıcı veya geçici hız yükseltmesi yapabiliyor. Bu seçenek sayesinde işletmeler müşterilerden gelen öngörülemeyen baskı siparişlerine ve üretim hacimlerine daha hızlı şekilde yanıt veriyor. Ayrıca kapasiteyi ayda 2,3 milyon A4 görüntüye kadar artırma kapsamı sunarak sezonluk maksimum iş hacminin yönetilmesine olanak sağlıyor.

Canon varioPRINT 140 serisi QUARTZ'ı kullanıma sundu

varioPRINT 140 serisi QUARTZ özel tasarımı sayesinde ozon emisyonu üretmiyor ve toner israfını en aza indirgiyor. HeatXchange™ teknolojisi sayesinde toner sabitlendiğinde ortaya çıkan ısı, baskı sırasında sonraki sayfalara aktarılıyor. Böylece enerji tasarrufunu artırıyor.

Standart olarak Canon PRISMAsync baskı sunucusu ile birlikte gelen yazıcı, sezgisel kontrol sağlıyor ve sekiz saate kadar ileriye dönük üretim planlaması yapılmasına imkân tanıyor. 

Canon Europe Avrupa Planlama, Pazarlama ve İnovasyon Kıdemli Direktörü Jennifer Kolloczek; “Dijital baskı sektörü renkli baskıya odaklanma eğiliminde olsa da, siyah-beyaz baskı şimdi ve gelecek yıllarda toplam baskı hacminin önemli bir bölümünü oluşturmaya devam edecek. Birçok Baskı Hizmeti Sağlayıcısı ve şirket içi baskı merkezi, genellikle zaman açısından kritik uygulamaların üretimi için ihtiyaç duydukları kalite, verimlilik ve kullanım kolaylığını sunan sağlam bir siyah-beyaz yazıcı ister. 2017’de kullanıma sunulmasından bu yana, EMEA bölgesindeki binlerce kullanıcı üretim kapasitelerine yaptığı güvenilir katkı nedeniyle varioPRINT 140 serisini sahiplendi. Çünkü QUARTZ ile üretim hacimlerini doğru tahmin etmenin giderek artan zorluğuna yanıt veriyoruz. Daha fazla esneklik, müşterilerin maksimum üretim hacimleriyle çalıştıkları dönemlerde kapasite artırabileceklerini bilerek güvenle yatırım yapabilmelerine olanak tanıyor.” 

Yeni varioPRINT 140 serisi QUARTZ, Nisan itibariyle Canon ve akredite iş ortakları aracılığıyla satışa sunuluyor.

Paylaş
İlginizi Çekebilir
gelecegin-teknolojileri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir