Streamer Cemre Aksoy İle Röportaj Yaptık!
  1. Ana Sayfa
  2. Röportaj

Streamer Cemre Aksoy İle Röportaj Yaptık!

2

Merhaba Tekno Abiler! Bugün sizler için Youtuber ve Streamer olan Cemre Aksoy ile röportaj yaptık. Kendisi bilgisayar başına geçiyor izleyicileriyle buluşup yayınlar yapıyor. Bizde birkaç soru sorduk ve cevabını aldık 🙂
Röportajı merak ediyorsanız hadi başlayalım!
12465623_10208298290236149_2062092229_o


Youtube’a ve Twitch’e nasıl ve neden başladınız?
-Aslında hep bir hayalim vardı. Güzel bi YouTube kanalım olsun. Oyun oynadıkça muhabbet dönsün, insanlara da bi şeyler katabileyim diye. Fakat hiç cesaret edemezdim. Beceremem, vakit bulamam, masraflarını karşılayamam diye. Fakat 2015 nisan başı gibi Cs ile başladım. O dönem de ilk YouTube videolarımı dönemin betleri için atıyordum.
İnsanlar belki 3-5 maç tutturur da itemlerini kaybetmez diye yardımcı olma çabasındaydım. Sonra da o biraz daha Cs eğiticiye döndü. Sonra aldı başını gitti.


Ne tür videolar çekiyorsunuz?
-Genellikle eğitici ya da funny montage dediğimiz uzun oynanış videolarının komik yerlerinden oluşan içerikler üretmeye çalışıyorum.


Peki neden oyun ?
-Hayatım boyunca oyunlarla içli dışlı oldum zaten. Çok fazla vaktimi ve yıllarımı harcadım. Hem en deneyimli olduğum alan, hem vakit harcamayı en sevdiğim. Sanırım bu yüzden.


Kaç takipçiniz veya izleyiciniz var?
-Twitch ve YouTube için ayrı ayrı konuşabilirim bunu. Twitch’te yayın açtığımız zaman 100 ile 250 arası gidip gelir canlı yayın izleyicisi. Orada 6 bin takipçim var şimdilik. YouTube çok üstüne düştüğüm bi alan değil. Yani asıl alanım YouTuber’dan ziyade yayıncılık. YouTube’da 12 bine yakın abone 700 bin izlenme var şimdilik toplamda.


Günde kaç saat yayın yapıyor ya da oyun oynuyorsunuz?
Yayın minimum 3 saat ile 7 saate kadar sürdüğü oluyor. O gün hem benim hem izleyicinin enerjisine bağlı. Yorulana kadar devam ediyoruz birlikte. Sağolsunlar eşlik ediyorlar. Oyun oynamak daha genel bi hal alıyor tabii. Kayıt veya yayın dışında çok fazla oyun oynamaya vaktim kalmıyor malesef. 1 ya da 2 saat diyelim.


Oyun dışında başka tür yayınlar yapmayı veya video çekmeyi düşünüyor musunuz?
Evet kafamda çok geniş bi içerik üzerine planlar yaptım YouTube için. Yani Vloglar olsun, parodi videoları olsun, komik skeçler olsun. Fakat elimde şu an bunun için ne kamera, ne prodüksiyon var. Dolayısıyla kanal ilerledikçe daha geniş bi içeriğe sahip olacak 🙂


Bağışlar dışında para kazanıyor musunuz?
Bağış dışında gelirim yok malesef. Henüz sponsorluk anlaşmalarına başlamadım. Dolayısıyla her şey cebimden karşılanıyor bu da tabii ki okulla birlikte yük oluyor. Bağıştan da çok bi şey kazandığımız söylenemez açıkçası. İnsanlar ben bu adama niye para atayım diye düşünüyorlar biraz. Ama bilmiyorlar ki geçim kaynağımız oradan gelen 3-5 lira para.


Son olarak yayın yapacaklara tavsiye vermek ister misiniz ? Ya da birşey eklemek ister misiniz?
İstikrarlı ve sabırlı olmaları. Kanala gelip morallerini bozanlar olacak. Hiç umursamamaları lazım bi süre. İnsanlara bi şey katmaya çalışsınlar. Bunun dışında sanırım söyleyecek pek bi şey yok.
 
Bize zaman ayırdığı için kendisine çok teşekkür ediyoruz.
 
 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Kendisi çok severek takip ettiğim ve twitch camisaında aylar sonra her yönüyle düzgünlük ve beyefendilik akan bir issimdir mutlaka takip etmelisiniz.

  2. 7 sene önce

    BAŞARILAR DİLERİM . . .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir