İlginizi Çekebilir
YouTube’dan Twitch’e Rakip: YouTube Gaming!
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet

YouTube’dan Twitch’e Rakip: YouTube Gaming!

+ - 0

YouTube’dan Twitch’e Rakip: YouTube Gaming!

Hemen hemen tüm oyuncuların bildiği üzere Twitch denilen bir site var. Bu siteyi birçok oyun kanalı, site vb kullanıyor.

Peki nedir bu Twitch ?

Twitch, her gün binlerce oyuncunun canlı yayın yaptığı bir canlı yayın sitesidir. Bunun yanı sıra da oyuncular tarafından en çok tercih edilen canlı yayın platformudur.
Twitch’in yanı sıra birde herkesin bildiği YouTube var. Son zamanlarda Youtube de oyun bakımından oldukça gelişmiş durumda. YouTube de bu durumdan gaza gelmiş olmalı ki Twitch’e rakip olacak ”YouTube Gaming” adlı siteyi meydana çıkartıyor. Bu site Twitch’in popülerliğini biraz da olsa elinden alacak gibi duruyor. YouTube’un dediği şu;”YouTube Gaming favori oyuncularınız ve oyunlarınız üzerine kurulacak ve daha önce hiç bir yerde olmayandan fazla videoya sahip olacak bir platform diyebiliriz. Asteroids‘den Zelda‘ya (A’dan Z’ye demeye getirmiş işte) 25 binden fazla oyun kendi sayfalarına, hepsinin en iyi videolarının bulunduğu ortak bir sayfaya ve oyuncuların canlı yayın yaptığı sayfalara sahip olacak. Kullanıcılar aynı zamanda kanallara abone olarak canlı yayınlar başladığında bildiri de alabilecek. Yine abone olunan kanallara göre tavsiye edilen diğer kanalları kullanıcılara sunacak olan YouTube Gaming, gerek web sitesinde gerekse uygulamasında canlı yayın olayını merkez alacak şekilde olacak.”
Görünüşe göre baya sarsıntı yaratacak bir site olacağa benziyor. Gelen bilgilere göre ise yaz aylarında çıkması bekleniyor.
İşte site içinden bazı görseller;
1
Live+Chat_Mobile(1)
This photo provided by YouTube shows YouTube Gaming, a new app and site specifically aimed at gamers launching this summer.  YouTube announced the new app and site Friday, June 12, 2015, ahead of 2015 Electronic Entertainment Expo. The expo runs June 16-18, 2015, in Los Angeles. (YouTube via AP)
 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap