YouTube Gaming Kapanıyor
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun

YouTube Gaming Kapanıyor

0

YouTube oyun uygulaması, YouTube Gaming 30 Mayıs’ ta kapanıyor. Oyuncular tarafından ana YouTube uygulamasında kafa karışıklığına sebeb olan, oyun videoları ve canlı yayınları, yapılan açıklamayla açılan Youtube Gaming platformuna entegre edilmişti.

YouTube Logo

YouTube, oyun topluluğunun geri bildirimleriyle bir çok yeni özelliğin test edildiği platform olan YouTube Gaming’ in kapanmasının sebebini şöyle açıklıyor. Sadece Youtube Gaming uygulamasını değil, YouTube’ da büyüyen oyun topluluğu için de daha güçlü bir platform oluşturmak istiyoruz. Her ay en sevilen oyun ve içerik oluşturucuları izlemek için 200 milyondan fazla kişi ana YouTube uygulamasını kullanıyor. Bütün oyun içeriğinin ana YouTube üzerinde birleşmesi hem içerik üreticileri hem izleyiciler için faydalı olacağını düşünüyoruz.

YouTube Gaming Uyarısı

YouTube, Gaming platformuna giren kullanıcılarını bir bildirim ile yeni Youtube oyun sayfasına yönlendiriyor. Ayrıca YouTube ve YouTube Gaming abonelikleri birleştirildi, fakat kaydedilen oyun listelerinin ve tavsiye edilen oyun içeriklerinin aktarılamayacağı açıklandı.

YouTube Gaming

2015 yılında piyasaya sürülen platform YouTube Gaming, kanal üyelikleri, karanlık mod gibi özelliklerin test edilmesinin yanı sıra canlı yayın deneyiminin iyileştirilmesine de katkı sağladı. Alakasız içeriklerin oyun hayranlarından uzak tutmanın iyi bir yolu olarak düşünülmüştü. Fakat şirkete göre bir çok kullanıcı hala ana YouTube uygulaması üzerinden oyun videolarını izliyor ve bir çoğu da YouTuba Gaming in ne işe yaradığını bilmiyordu. YouTube Gaming üzerinde test edilen en iyi özellikler daha sonra ana uygulamaya geldi.

Bu tarz haberlerden hızlı şekilde haberdar olmak istiyorsan sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutma!

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap