Tesla’nın Türkiye’deki İlk Satış Mağazası Belli Oldu!
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil

Tesla’nın Türkiye’deki İlk Satış Mağazası Belli Oldu!

0

Tesla Motors CEO’su Elon Musk İlk Mağazayı Açıkladı!

Bu kanıya Elon Musk’ın şahsi web sitesi üzerinden ve LinkedIn üzerinden verdiği iş ilanları aracılığı ile vardık. Verdiği ilanlar Zorlu Center’ı hedef gösteriyordu.

Ön Siparişiniz 12 ile 18 Ay Arasında Hazırlanıyor!

Evet, biraz uçuk bir rakam. Fakat mağazalarında otomobillerinin konfigürasyon ve sipariş gibi işlemlerini gerçekleştiren Tesla, satışı bu merkezlerde yapmıyor. Diğer otomobil üreticilerinden farklı olarak internetten ön sipariş yöntemiyle çalışıyor. Yani Tesla tutkunları, daha aracın projesi masadayken aylar önceden sipariş veriyor. Tesla’nın internet sitesinden kayıt olup, bin dolar ödeyerek sıra numarası aldığınız süreçte arabanıza kavuşmak 12 ile 18 ayı bulabilir.

Fiyatlar Cep Yakıyor!

Türkiye’den sipariş veren birinin şu anda ancak Avrupa üzerinden ulaşabildiği Tesla’ların fiyatı 110,000€‘dan başlıyor. İkinci elde ise rakamlar 77,000€ ile 100,000€ arasında.”Haftada 5,000 “Model 3″ üreteceğiz” sözü nedeniyle dünya çapındaki müşterilerinin yıl başından bu yana yaklaşık 120,000 araç beklediği ancak Mayıs sonu itibariyle 30,000 üretimde kalan elektrikli otomobil devi Tesla Motors, yakın zamanda ilk çeyrekte 710,000,000$ zarar ettiklerini açıkladı. 15 yıllık tarihinin en büyük zararını açıklayan elektrikli otomobil devi, 13 Haziran’da aldığı kararla iş gücünün %9‘unu yani 3,000 kişiyi işten çıkaracağını duyurdu.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap