1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Whatsapp'a Görüntülü Görüşme Geliyor!


0

Bir süre önce Facebook tarafından alınan Whatsapp güncellenmeye devam ediyor. Facebook’un satın almasının ardından birçok özellik kazandırılan uygulama şimdilerde ise görüntülü görüşmeyi deniyor. Birkaç hafta içerisinde yayınlanacağını düşündüğümüz güncelleme ile Whatsapp uygulaması artık daha da kullanışlı bir hal alacak. Sızan ekran görüntülerinden de belli olduğu üzere test aşamasında olan yeni özellik yakın zamanda kullanıcılar ile paylaşılacaktır diye düşünüyoruz.
 
Bu haliyle bile Whatsapp uygulamasını kullanmadan duramıyorken bu özellik geldiği zaman herhalde hiç çıkacağımızı düşünmüyorum. Apple FaceTime,Skype veya Viber gibi uygulamaların pabucunu dama attıracak özelliğin bağlantı seçenekleri Hücresel Veri ve Wifi olacak. Yalnız canlı görüşme olacağı için Hücresel Veri’de kullanmamanızı tavsiye ederiz.
 
WhatsApp-video-chat-leak-screenshot-001
 
Video görüşmeleri sızan görüntülere bakılırsa tam ekranda gerçekleşecek ve kendi görselinizi küçük bir şekilde ekranın üst köşesinde görebileceksiniz.
 
Facebook, Messenger uygulaması ile video görüşme seçeneğini 2015’in Nisan ayında başlatmıştı. En büyük rakiplerinden birisi Viber ise 2014 Eylülden beri bu özellikle kullanıcıların karşısına çıkıyor.
 
Şu an sadece deneme sürümü olarak yayınlanan uygulamanın stabil sürümünün çıkmasını zaman gösterecek. Siz siz olun deneme sürümlerini yüklemeyin telefonunuza. Konuşmalarını kaybedebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap