Gsm Şirketlerine Kullanıcıların Tepkileri
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Gsm Şirketlerine Kullanıcıların Tepkileri

0

Turkcell - Vodafone - Avea LOGO PNG
Bildiğiniz gibi yaklaşık 1 aydır belki daha fazla 4.5G haberleri yapılarak Türkiye’ nin kablosuz iletişim ağının yenileneceğini ve bunu en yüksek kaliteye çıkaracaklarını söylüyorlar. Bu yapılırken reklamlarda her GSM firması kendi bağlantılarının daha kaliteli olduğunu iddia ediyor. Fakat gel gelelim Türkiye’ de ne yazık ki bu söyledikleri gibi kaliteli bir bağlantı sağlayamıyor. İşte bu konuda bir GSM kullanıcısının söyledikleri;

Türkiye’de tüm GSM şirketlerine sorsak her yeri kapsıyor ve 3Gleri var. Lakin tamamen yanlış yönlendirme ve algı oluşturma politikası bu. İstanbul’un göbeğinde neden EDGE(2G) hızında bir çok yer? Baz istasyonlarının eski ve bakımsız kalması. Şebeke yoğunluğu ve trafik buna sebeb. Operatörlere sorsak hepsi 3G uyumlu. Savunmalarında hep şebeke yoğunluğu. TV reklamlarına akan paralarla baz istasyon kalitesini ve bandını geliştirmek yerine hepsi de daha fazla abone kapmak için 3G ve fiber internet algısı oluşturma çabasındadır.
Fiber internet ise tam bir yalan. Telekom tüm Türkiye’ye alt yapı döşediklerini reklamlarla bas bas belirtirken, İstanbul’un en büyük, merkezi ve önemli ilçelerinde bırakın fiberi. ADSL bağlantı hızları bile düşük. Sebeb? Lüks sitelere alt yapı sağlanırken. Eski şebeke ve alt yapıya maliyetinden dolayı harcama yapmamak. Kimi yerlerdeki fiber alt yapı da bakır kablo hat üzerinden. Optik değil ve bu da tabii kş bağlantı hızını ve kalitesini olumsuz etkilemekte. Şimdi özetlersek de; milyon dolarlarla yapılan tv reklamlarının tamamen algı oluşturmaya yönelik olduğunu. Daha fazla abone ve hatta tahütlü aboneliklerle insanları bağlamak olduğunu görürüz. Superonline yaklaşık bir haftadır 0,89 Mbps bağlantı hızını sağlamakta ve bunun ile ilgili en ufak bir resmi açıklama yapmadıklarını da görebilirsiniz.

Diyerek kendi görüşlerini bizlere aktardı.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap