İlginizi Çekebilir
Apple Güvenlik Adına Yeni Adım Attı
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Apple Güvenlik Adına Yeni Adım Attı

+ - 0

Apple Güvenlik Adına Yeni Adım Attı

Apple Güvenlik Adına Yeni Adım Attı

Apple Güvenlik Adına Yeni Adım Attı işte o adım; Apple, mesajlaşmaların gizliliğine güvenen Signal uygulamasının geliştiricisini kendi güvenliği üzerine çalışması için işe aldı.
Signal, kendi kitlesine sahip, güvenlik konusunda kendine güvenen bir mesaj uygulamasıdır. iOS ve Android  mağazalarında mevcut olan uygulama güçlü bir şifreleme sistemiyle çalışıyor.

Uzun süredir başı güvenlikle dertte olan, Apple çeşitli çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalardan biride Frederic Jacobs ‘un işe alınması oldu. Signal uygulamasının geliştiricisi Frederic Jacobs,  Twitter hesabı üzerinden Apple’ da işletim sistemi güvenliği için çalışmaya başladığını memnuniyetle duyurdu. Ne kadar süre ve nasıl çalışacağı hakkında henüz bir bilgi olmamasına rağmen, Jacobs güvenlik konusunda sağlayacağı başarıyla uzun süre Apple ile çalışabilir.

Haziran ayında Apple’ da çalışmaya başlayacak olan Jacobs, ilk işinin iMessage’ ın güvenliğini arttırmak olacaktır. Haziran ayında gerçekleşecek olan Apple Geliştiriciler Konferansının en önemki konularından birinin de Güvenlik olacaktır.
Frederic Jacobs’ in geliştirdiği güvenli  Mesajlaşma uygulaması Signal’ i aşağıdaki butonları kullanarak indirebilirsiniz.

Signal – Apple Signal – Android

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Güzel yarınların kapısını aralayabilmek, ülkece teknolojiyi doğru kullanabilmek adına bu projeyi hayata geçiren ve ayakta tutmaya çalışan kişiyim.

Yorum Yap