Messenger için Çeviri Geliyor!
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet

Messenger için Çeviri Geliyor!

0

Facebook Messenger, anlık sohbet için çeviri özelliği geliştiriyor.

Facebook’un hali hazırda bulunan yorum çeviri özelliğini şimdi de anlık sohbette Messenger için getirmeyi amaçlıyor. Ve bu özellik ile aynı dili bilmeyen kullanıcılar arasında iletişimi sağlıyor.

Messenger İle Aynı Dili Bilmeyenler Anlaşabilecek

F8 konferansında ilk kez duyduğumuz M Translations “çeviri” özelliği M Suggestions “öneriler” ile birlikte Nisan ayında gelmişti. Şimdi de bu özellik Messenger için yapay zeka olarak kullanılacak ve bu pakette anlık çeviri özelliği ile kullanıcılar hem hızlı yanıt verecek hem de anlaşabilecek. 

Bu özellik sadece Messenger için değil aynı zamanda e-ticaret, oyunlar ve Facebook içi ödemeler alanında da kullanılmayı amaçlıyor.

Messenger, Komut İle Anında Çeviri!

Messenger içinde kullanılacak olan M Translations aldığı çeviri komutu özelliği, “Facebook yorum” özelliği ile aynı çalışıyor. Eğer İngiliz biri İtalyanca mesaj alırsa otomatik olarak mesajı alan kişinin diline çevriliyor. Aynı şekilde İtalyan olan kişi içinde bu özellik aldığı mesajı kendi diline çeviriyor. Şu an için otomatik çeviri de ne yazık ki Türkçe dil desteği bulunmuyor.

Bu özellik önümüzdeki günlerde ABD ve Meksika gibi bölgelere kademeli olarak kullanıma başlayacak. Zamanla diğer dillere de desteği artacağı söyleniyor.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yorum Yap