İlginizi Çekebilir
Mail ru Nedir?
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet

Mail ru Nedir?

+ - 0

12 Ekim 2021 tarihine kadar Mail.ru olarak tanıdığımız VK şirketi, bir Rus internet şirketidir. 1998 yılında hizmete başlayan Mail.ru Rusça konuşulan bölgelerde hızla büyümeye başladı. Büyüme ve ilerleyen süreçlerde çeşitli ortaklıklarda oldu fakat bu kadar derin bilgilerle sizler bunaltmak istemeyiz. 1998 yılında kurulan Mail.Ru 2005 yılında sunduğu verilerle 30 Milyon abonesinin olduğunu ve günde 25 milyon eposta gönderildiğini bildirmiştir.

Bu platformun ülkemizde yaygın olarak bulut dosya servisi olan cloud.mail.ru adresi kullanılmakta ve çeşitli dosya paylaşımları bu kanallar üzerinden yapılmakta. Kimi kullanıcı bu bağlantının güvenliğinden endişe etse de mail.ru hizmetinin güvenli olduğunu söyleyebiliriz.

Mail.ru logosu

Site sadece eposta hizmeti sunmuyor bunun yanında, fotoğraf paylaşımı, video paylaşımı, çevrimiçi oyun hizmeti, bulut depolama hizmeti ve sosyal medya platformunu kullanıcılarıyla buluşturuyor. Bu platformun aylık ziyaretçi ve kullanıcı sayısının %86’sını Rus internet kullanıcıları oluşturuyor. Merkezi Moskova’da bulunan platformun yaşanılan Rusya – Ukrayna savaşından etkilenip etkilenmeyeceği bir çok kullanıcı tarafından merak ediliyor. Bir çok kullanıcı bulut depolama hizmeti içerisinde barındırdığı verilerini farklı platformlara taşımaya başladı. Yine Moskova merkezi Yandex geçtiğimiz hafta bu savaş nedeniyle borçlarını ödeyememe ihtimalini dile getirdi ve bu borçların doğuracağı problemler karşısında yapılabilecekleri değerlendirdiklerini dile getirdi. Dünyanın sınırları olabilir fakat bizler internetin bir sınırının olmasını istemeyiz. İnternet platformlarının bu tarz durumlarda yaşayacakları erişim problemleri sadece şirketleri değil bir çok kullanıcıyı etkileyeceği için ekstra iş yükü ve maliyet olarak karşımıza çıkacaktır. Lafı daha fazla uzatmadan burada bitiyorum.

Peki bu hizmetlerden yararlanmak için nasıl üye olacağız diyorsanız buraya tıklayarak direkt kayıt sayfasına erişebilirsiniz.

En Ucuz Akaryakıt Nasıl Bulunur?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Güzel yarınların kapısını aralayabilmek, ülkece teknolojiyi doğru kullanabilmek adına bu projeyi hayata geçiren ve ayakta tutmaya çalışan kişiyim.

Yorum Yap