Instagram Hikaye’yi Facebook Tutturamadı!
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet

Instagram Hikaye’yi Facebook Tutturamadı!

+ - 0
Instagram Hikaye'yi Facebook Tutturamadı!

Geçtiğimiz yıl içerisinde Instagram ve Whatsapp‘ı bünyesine katan Facebook, SnapChat‘i satın alamayınca soğuk savaş açmış ve SnapChat’in “Hikaye” özelliğini alıp satın aldığı 2 uygulamada kullanıma sundu. Sonrasında aynı özelliği Facebook‘a da ekleyince aynı rağbeti göremedi.

Hikaye özelliğini Facebook’ta tutturamayınca kullanıcılardan habersiz, sessiz sedasız Instagram‘ı Facebook‘a bağlı olan kullanıcıların Story‘lerini Facebook‘ta yayınlama özelliğini bazı kullanıcılarda test etmeye başladı.

Konu hakkında ilk açıklama Matt Navarra tarafından bir Twitter‘da gönderi atıp “Instagram, hikayelerinizi doğrudan Facebook ile paylaşmak için bu özelliği test ediyor.” dedi.

Konuya ilişkin olarak resmi bir açıklamada “Instagram deneyimini geliştirmek ve her anı önemsediğiniz insanlarla paylaşmanızı kolaylaştırmak Şu için her zaman yeni yollar test ediyoruz.Şu an için paylaşmayı düşündüğümüz başka bir planımız yok.” şeklinde açıklama yaptı.

Instagram Hikaye'yi Facebook Tutturamadı!

Facebook, köklü olarak başarılı işlere imza atmış ve geniş kitleli Whatsapp ve Instagram‘ın geniş kitlesine de hitap etmişti. Ancak her özellik her uygulamada olmadığı gibi Facebook “Hikaye özelliğini bir türlü tutturamadığı için bu çaba test sonucunda başarılı olacak mı göreceğiz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yorum Yap