Amerika 5G Hızına Geçiyor!
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet

Amerika 5G Hızına Geçiyor!

0

Teknolojinin en hızlı kullanıldığı ve büyük network şirketlerin kıtası olan Amerika gelecek yıl 5G teknolojisine geçiş yapacak. 

İnternet ve teknoloji konusunda, bünyesinde barındırdığı şirketlerden dolayı Amerika teknolojide önemli bir konumda. Bundan dolayı geçen yıl 5G teknolojisi için çalışmaya başlamıştı.  Amerika’nın büyük telekominikasyon şirketi olan Sprint firması “2019’da 5G’ye geçmeye hazırlanıyoruz.” diye açıklamada bulundu ve önümüzde ki yıl için teknoloji adına ipuçları verdi.

Sprint firmasının CEO’su Marcelo Claure, ülkede ki baz istasyonları 5G ile uyumlu hale getirmeye çalıştıklarını ve 5G destekli olan bu istasyonların 2.5 GHZ standart hızında çalıştığını açıkladı. 2019’da ise tamamen 5G’ye geçeceklerini duyurdu.

Bizim ülkemizde şu anda  “4G” ama formalite de 4.5G olan bu hız, eğer biz de 5G’ye geçersek operatör kullanım ücretleri zamlanacak ve çoğu kullanıcının hoşuna gitmeyecek.

Amerika’da da durum pek farklı değil. Bu değişiklik ve entegre baz istasyonlarının fiyatları oldukça masraflı gözüküyor. Ancak Marcelo Claure, bu durumla ilgili olarak da müşterilere en uygun fiyat üzerinden ücretlendirme yapacak.

Amerika’da 2016’da kaldırılan AKK, bizim ülkemizde Ocak 2019‘da kaldırılacak. Yani okyanustan 3 yıl rötarlı gelen bu teknolojik gelişmelerden dolayı 5G teknolojisi bizim ülkeye ne zaman gelir şimdilik bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yorum Yap