Microsoft Defender Windows, macOS, iOS ve Android’de kullanıma sunuldu
  1. Ana Sayfa
  2. Güvenlik

Microsoft Defender Windows, macOS, iOS ve Android’de kullanıma sunuldu

Microsoft 365 aboneleri yeni bir güvenlik panosu alıyor

Microsoft bugün Windows, macOS, iOS ve Android’de yeni bir Defender siber güvenlik uygulamasını piyasaya sürüyor. Yazılım devi, yıllardır antivirüs koruması için Defender takma adını kullanıyor olsa da, bu yeni platformlar arası Microsoft Defender uygulaması, mevcut virüsten koruma yazılımına bağlanan veya ek cihaz korumaları sunan basitleştirilmiş bir pano olarak bireyler için tasarlanmıştır.

Microsoft Defender, bugün Microsoft 365 Bireysel ve Aile abonelerine sunulacak ve özellikler platforma göre değişiklik gösterecek. Örneğin, iOS ve iPadOS’ta antivirüs koruması yoktur ve uygulama, diğer cihazlar için uyarılar içeren bir gösterge panosunun yanı sıra bazı web kimlik avı korumaları sunar.

Android üzerinde, Microsoft Defender, antivirüs koruması ve kötü amaçlı uygulamaları tarama özelliğini içerir. Uygulama, web kimlik avı koruması sağlamak için bağlantıları da tarar. Windows’taki Microsoft Defender, yerleşik Windows Güvenlik uygulamasını değiştirmeye çalışmaktan çok bir pano gibi davranır. Norton, McAfee veya diğer satıcılardan gelen mevcut antivirüs korumanızı görüntüleyebilir ve cihazlar arasında güvenlik korumalarını yönetebilir ve görüntüleyebilirsiniz.

Microsoft Defender Windows, macOS, iOS ve Android'de kullanıma sunuldu

Microsoft Defender ayrıca birden çok cihazda güvenlik uyarıları ve ipuçları içerir, ancak ipuçları yalnızca Windows ve macOS’ta kullanılabilir.

Uygulama, birçokları için gereksiz olacak gibi görünüyor, ancak aile üyelerini ve birden fazla cihazı basit bir gösterge panosunda korumak isteyenler için faydalı olacak. Microsoft, daha fazla özelliğin de yolda olduğuna söz veriyor.

Microsoft güvenlik kurumsal başkan yardımcısı Vasu Jakkal;

“Bireyler için Microsoft Defender ile güvenlik portföyümüzün genişletilmesi, bir güvenlik şirketi olarak yolculuğumuzun doğal ve heyecan verici ilerlemesidir. Bu sadece başlangıç. İleriye dönük olarak, kimlik hırsızlığı koruması ve güvenli çevrimiçi bağlantı gibi özellikler de dahil olmak üzere tek bir gösterge panosu altında daha fazla korumayı bir araya getirmeye devam edeceğiz.”

Vasu Jakkal

Altı adımda sosyal medya hesabınızı korumaya alın

Yazar Hakkında

Çevirmen

Yorum Yap