Ücretsiz Siber Yaz Kampı Başvurular Başladı
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Ücretsiz Siber Yaz Kampı Başvurular Başladı

Boğaziçi Üniversitesi, Siber Güvenlik Merkezi tarafından düzenlenen BÜSİBER Siber Yaz Kampı başvuruları başladı. Ücretsiz olarak düzenlenen kampa katılabilmek için üniversite öğrencisi olmanız gerekiyor. Son katılım tarihi 10 Haziran olan kampta 24-29 Haziran tarihlerinde eğitim verilecek.

BÜSİBER SİBER YAZ KAMPI 2019

BÜSİBER Siber Yaz Kampı 2019′ a Nasıl Katılabilirim?

Siber yaz kampına katılabilmeniz için üniversite öğrencisi olmanız ve 18 yaşınızı doldurmanız gerekiyor. Lisans ve ön lisans öğrencileri öncelikli olmak şartıyla, açık öğretim ve yüksek lisans öğrencileri de başvuru yapabilir.

Kampa devam zorunluluğunu da dikkate alarak katılacak olan adaylar aşağıdaki bağlantıyı kullanarak katılım başvurularını yapabilirler. Son katılım tarihi 10 Haziran olan etkinliğe katılmaya hak kazanabilmek için 11 Haziran’ da Online sınav gerçekleştirilecektir. Online sınavdan başarılı olanlar için yüz yüze mülakat gerçekleştirilecek ve ardından katılımcı listesi belirlenecektir.

Siber Güvenlik

Siber Yaz Kampı’ nın içeriği nedir?

Kampa katılan katılımcılar, sızma testlerinin temellerini, kullanılan araçların çalışma prensiplerini, web uygulamalarının, sistemlerin ve ağların temellerini adım adım öğrenecekler. Temel eğitimten sonra sektörde kullanılan araçları gerçeğe yakın sistemler üzerinde deneyerek, bu araçların arka planında neler olduğunu özümseyerek öğrenecekler. Böylece bu eğitimi aldıktan sonra kendilerini daha ileriye taşıyacak bir alt yapıya sahip olacaklar.

Neler ücretsiz?

Ücretsiz olarak katılabileceğiniz kampa İstanbul dışından katılacaksanız kontenjan dahilinde üniversitenin kilyos kampüsü yurtlarında ücretsiz konaklama imkanı sağlanacaktır. Katılımcılara kamp süresince üniversitenin yemekhanesinden ücretsiz yemek imkanı sağlanacaktır.

Kamp sonunda belge verilecek mi?

Kamp sonunda kampa katıldığınıza dair bir katılım sertifikası düzenlenecek ve katılımcılara verilecektir. Eğitimlerin tamamına tüm gün katılmayan katılımcılara sertifika verilmeyecektir.

Eğitime katılan öğrenciler; sızma testlerinin temellerini, kullanılan araçların çalışma prensiplerini, web uygulamalarının, sistemlerin ve ağların temellerini adım adım öğrenecekler. Temel eğitimden sonra sektörde kullanılan araçları gerçeğe yakın sistemler üzerinde deneyerek, bu araçların arka planında neler olduğunu özümseyerek öğrenecekler. Böylece bu eğitimi aldıktan sonra kendilerini daha ileriye taşıyacak bir alt yapıya sahip olacaklar.

BÜSİBER Siber Yaz Kampı hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz ve başvuru yapacağınız bağlantılar:

Kamp Başvuru Adresi
Kamp İçeriği
Siber Küme

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap