İlginizi Çekebilir
Twitter’a NFT Profil Resmi Özelliği Geldi!
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Twitter’a NFT Profil Resmi Özelliği Geldi!

+ - 0

Twitter, Eylül ayında, kullanıcıların değiştirilemez belirteçlerin (NFT) kimliğini doğrulaması için bir yol ekleyeceğini söyledi ve şimdi özellik – 2,99 ABD doları tutarında bir Twitter Blue aboneliği için ödeme yapıyorsanız ve bir iOS cihazı kullanıyorsanız var.

Bir yandan, NFT profil resimleri, doğrulanmış dijital öğeler için gerçek bir yardımcı program ekleyen inanılmaz bir teknoloji entegrasyonu olarak görülebilir. Alternatif olarak, size blok zinciri makbuzlarından bazılarını satmaya çalışmadan önce engellemeniz veya susturmanız gereken kişilere işaret eden kaçırılmayacak bir sinyaldir.

Kolayca çoğaltılabilen dijital biblolar hakkındaki fikriniz ne olursa olsun, Twitter bunları standart profil resimleri olarak kullanılmak üzere sağ tıklanmış karikatür maymunların gülünç resimlerini, etraflarına özel bir “yumuşak altıgen” şekli ekleyerek, blok zinciri jetonlarına bağlı komik karikatür maymunlarının gülünç resimlerinden ayıracak şekilde entegre ediyor.

Twitter'a NFT Profil Resmi Özelliği Geldi!
Twitter’a NFT Profil Resmi Özelliği Geldi!

Twitter, lansmanında, kullanıcıların profillerine bağlanabilecekleri ve jetonlarının değiştirilemez türden olduğunu doğrulayabilecekleri birkaç kripto cüzdanını destekliyor;

  • Argent
  • Coinbase Wallet
  • Ledger Live
  • MetaMask
  • Rainbow
  • Trust Wallet

Bununla birlikte, blockchain ile etkileşimini onaylanmış kaynaklar listesiyle sınırlandırmanın bir yan etkisi, kimin neye sahip olduğu hakkındaki bilgilerin düşündüğünüz kadar merkezi olmadığı anlamına gelir. Araştırmacı Jane Manchun Wong’un Perşembe günü erken saatlerde belirttiği gibi, OpenSea API’sini birkaç saatliğine devre dışı bırakan bir veritabanı kesintisi, Twitter’ın NFT toplama sayfalarının da bilgilerini kaybetmesine neden oldu.

Twitter’ın cüzdan listesine rağmen, NFT’lerin kaynağını doğrulamak için yeterli olmadığını düşünen insanlar var. Adam Hollander’ın belirttiği gibi, Twitter’ın kurulumu ve altıgen logosu yalnızca kullanıcının cüzdanına bağlı bir NFT olup olmadığını kontrol eder – bu NFT’nin yüksek profilli bir koleksiyona ait olup olmadığını kontrol etmez veya izleyicilere söylemez (örneğin, Örneğin Bored Ape Yach Club). Yukarıda bahsedilen sağ tıklama kaydetme alıştırmasının aynısını yapabilir, resmi yeni bir NFT olarak basabilirsiniz ve profil sayfanızda, doğrulanmış resmin sahibi olan bir kişininkiyle aynı görünecektir.

Twitter'a NFT Profil Resmi Özelliği Geldi!
Twitter‘a yeni özellik

Birinin NFT’lerinizin gerçekte göründükleri koleksiyondan olup olmadığını anlamasının tek yolu, profil resminize tıklayıp ayrıntıları kontrol etmektir. Aksi takdirde, sahte bir BAYC jetonu ilk bakışta resmi olarak basılmış olana benziyor. Twitter’ın tüketici ürünleri pazarlama başkanı Justin Taylor, bunun kasıtlı olduğunu ve “Bunu yalnızca doğrulanmış koleksiyonlarla sınırlamak istemiyoruz, bu yanlış olur ve daha geniş NFT hareketini desteklemez. Herkes herhangi bir şeyi basıp kendi NFT’si haline getirebilmelidir.” dedi.

Kaynak: THE VERGE

World War 3 ülkemizde Türkçe olarak yayınlayacak

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Çevirmen

Yorum Yap