İlginizi Çekebilir
TEKNOFEST’ten genç mühendislere helikopter tasarım yarışması
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

TEKNOFEST’ten genç mühendislere helikopter tasarım yarışması

+ - 0

Havacılık, uzay ve Teknoloji festivali kapsamında düzenlenen “Helikopter Tasarım Yarışması” genç mühendislerin başvurusuna açıldı.

Arama kurtarmadan lojistiğe kadar birçok alanda hizmet veren helikopterler, vazgeçilmez hava araçları arasında yer alıyor. Helikopterlerin benzersiz rolleri ve misyonları karşısında hem işletim hem de tasarım aşamasında mühendislik faaliyetlerinin önemi ise artıyor. Bu doğrultuda TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları kapsamında TUSAŞ yürütücülüğünde düzenlenen “Helikopter Tasarım Yarışması”nda öğrenciler helikopter sisteminin operasyonel gereksinimlerini belirleyerek kavramsal tasarım aşamalarını geliştirme kabiliyeti sağlıyorlar.

Son gün 28 Şubat

Hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacak yarışmaya 28 Şubat tarihine kadar www.teknofest.org üzerinden çevrim içi olarak başvurabilirsiniz.

TEKNOFEST 2022 Helikopter Tasarım Yarışması’nda önceki yıllardan farklı olarak, yarışmacılardan Helikopter tasarımının ilk aşaması olan araç tasarım gereksinimlerini de belirlemelerini bekliyor. Asya-Pasifik bölgesinin hedef pazar olarak belirlendiği yarışmada katılımcılardan bölgenin ekonomik, coğrafi ve ticari koşullarını dikkate alarak bir helikopter tasarımı ortaya koyması bekleniyor.

Helikopter Tasarım Yarışması’nda sunumu akıcı ve beden dilini iyi kullanabilen, soru-cevap performansı yüksek bir şekilde dinleyicilere karşı tutumları da değerlendirebilen takımlar arasından kriterleri en iyi karşılayan yarışmacılara prestij amaçlı “En İyi Sunum” ödülü veriliyor. Lisans ve Lisansüstü üniversite öğrencileri ile mezunların katılabileceği yarışmada dereceye giren takımlara toplamda 60 bin TL değerinde ödül veriliyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Günlük güncel haberleri takip ediyor ve sizinle paylaşıyorum.

Yorum Yap