TEKNOFEST 2021 Heyecanı Başladı!
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

TEKNOFEST 2021 Heyecanı Başladı!

Heyecan ve enerji dolu Türkiye’nin En Büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’i dördüncü yılında büyük bir coşkuyla karşılamaya hazırlanıyor.  TEKNOFEST 2021 ’in açılışından bir gün önce basın mensupları ile bir araya gelen; TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı & Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı & TEKNOFEST İcra Kurulu Başkanı Mehmet Fatih Kacır ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar TEKNOFEST ziyaretçilerine kapılarına açmadan önce festival alanında bir araya gelen misafirler, bu yıl ki içerikler hakkında detaylı bilgiler paylaştı.

teknofest 2021 Selçuk Bayraktar

TEKNOFEST 2021 de Ziyaretçileri Sürprizler Bekliyor…

Festival öncesinde basın mensupları ile bir araya gelen TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı & Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, “TEKNOFEST dördüncü yılında İstanbul’da,  Pandemi nedeniyle Sağlık Bakanlığımızın belli yönergeleri doğrultusunda tedbirler alınarak kutlanacağını belirtti Yarışmalara 200 binden fazla öğrencinin başvurduğunu ve diğer yıllara göre  dördüncü yılında dünyada açık ara rekor şekilde bir başvuru aldığını dile getirdi .  Festivale biz kısıtlı bir katılım uygulayacağız. Festivale katılabilmek için muhakkak kayıt yaptırmak gerektiğini belirten Bayraktar,  ilk defa dünyada hem insansız hava araçlarının hem de insanlı hava araçlarının birlikte kombine yaptığı bir gösteriyi göreceğiz ama en önemlisi, bütün bu hava araçlarının; AKINCI İnsansız Hava Aracı, AKSUNGUR İnsansız Hava Aracı, GÖKBEY Helikopteri, ATAK Helikopteri, BAYRAKTAR TB2 ve HÜRKUŞ’un yaptığı bu gösterilerde bütün kullanılan hava araçları tümüyle yerli ve milli hava araçları olacağını söyledi. Kendi mühendisimizin tasarladığı, Türk mühendislerinin tasarladığı ve ürettiği hava araçları olacak.   TEKNOFEST’te bekliyoruz.” ifadelerini kullandı. TEKNOFEST 2021’de Nobel Ödüllü Türk Bilim İnsanı Aziz Sancar’ın festivali şereflendireceğini paylaşan  Bayraktar, teknolojinin şampiyonlarına ödüllerini Cumhurbaşkanı ile birlikte Aziz Sancar’ın vereceğini ifade etti. 

Teknofest 2021 ve Solo Türk

 Dünyanın en büyük ikinci festivali olma unvanına sahip ilki  2018 yılında gerçekleştirilen TEKNOFEST 2019 yılında 1.720.000 ziyaretçi sayısı ile dünya rekorları kırdı. Her yıl daha fazla  yarışma kategorisinin açıldığı ve Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmaları olan TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları bu yıl 35 farklı kategoride düzenleniyor. Türkiye’nin 81 iline yayılan, 122 farklı ülkede yankı uyandıran festival heyecanı geleceğin teknolojilerini üreten gençlerin başvuruları ile her yıl katlanarak artıyor.

 2020 yılının en çok konuşulan etkinliği olan TEKNOFEST 21-26 Eylül tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşecek. Gençlerin millî teknoloji üretme ve geliştirme konusunda ilgilerinin artırılması hedeflenerek bu alanlarda çalışan binlerce gencin projesine destek olmak için ön elemeyi geçen  takımlara 7 milyon malzeme desteğinin sağlandığı festivalde, yarışıp dereceye girmeye hak kazanan takımlar  5 Milyon TL’nin üzerinde ödülün sahibi olacak.

Etkinliğin tüm detaylarını buradan öğrenebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yorum Yap