Sürpriz Bir Şekilde Xbox Series X Tanıtıldı!
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Sürpriz Bir Şekilde Xbox Series X Tanıtıldı!

0

Dünyanın dev şirketlerinde arasında yer alan Microsoft’un, Sony’e rakip oyun konsolu Xbox serisinin son çıkacak konsolu tanıtıldı. İşte Karşınızda Xbox Series X

Xbox 360, Xbox One, One S ve One X gibi oyun konsollarını oyunseverlerin hizmetine sunan Microsoft ilklere de imza atmıştı. One X, 4K görüntü ve 60 FPS hızı sayesinde günümüzün en güçlü oyun konsolu idi. Microsoft şimdi de yeni serisi olan Series X‘in tanıtımı yaptı.

Yeni konsolun tanıtılması aslında bir sürpriz oldu. Microsoft, The Game Awards 2019‘da, Sony’den hızlı davranıp, Xbox Series X’i kamuoyuna sundu. Yeni kutu tasarımı ile Xbox Series X, alışılmışın aksine dikey bir genişlik ile karşımıza çıktı.

İŞTE YENİ KONSOLUN ÖZELLİKLERİ

Konsolda işlemci olarak AMD’nin Zen 2 mimarisi yer alacak. NVMe SSD ile yükleme sürelerini ortadan kaldıracak olan konsol, 8K çözünürlüğüne kadar destek verecek. 8K’nın sadece medya kısmında devreye gireceği bekleniyordu ancak Xbox’ın GameSpot’a verdiği bilgiye göre Spencer bunun oyunlarda da olacağını açıkça belirtiyor.

120 FPS devrini konsollara kazandıracak olan Xbox’ın yeni nesil konsolu, ışın izleme ve variable refresh rate desteğine de sahip olacak. Variable refresh rate özelliği ise yine AMD FreeSync destekli monitör ve TV’lerde çalışacak.


Raf fiyatının ülkemiz için 3500-4000₺ bandında olması beklenilen cihazın çıkış tarihi ise henüz belli değil.

Diğer haberlerimize hızlı ulaşmak için bizi takip edebilirsiniz!

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yorum Yap