Steve Jobs Hakkında 10 İlginç Bilgi
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Steve Jobs Hakkında 10 İlginç Bilgi

0

Evet şuanda kiminiz bu yazımızı okurken onun yaptığı tabletleri, telefonları ve bilgisayarları kullanıyorsunuz. Bu büyük deha hakkında birbirinden ilginç 10 bilgiyi sizler için hazırladık. Hadi listemize bakalım.
 

1- Telefon Hackleyen Mavi Kutu

Wozniak ve Jobs, telefon sistemlerini hackleyebilen ve Dünya üzerindeki istediği numarayı arama özelliğine sahip bir cihaz ürettiler. Mavi kutuyu ilk denemelerinde Papa yı işletmeye çalıştılar fakat başarılı olamadılar.

2- Onu bırakan zalım sevgilisi 🙁


Steve Jobs ABD’li folk sanatçısı Joan Baez ile birlikteydiler. Fakat bizim Baez sen git sevdiğin bir müzisyen için Jobs’ dan ayrıl. Hiç yaşıktıramadım hiçç. Bide gittiği adam Bob Dylan’ dı, ayııp ayıpp.

3- Çok merak edilen Dini inancı.


Jobs’ ın dini çoğu kişi tarafından bilinsede kimin ne dediği belli değil. Evet Steve Jobs’ ın dini Zen Budizm dir. Hikayesi de bu bizim Jobs Hindistana gidiyor gezmeye orada meditasyon yapmayı felan öğreniyo sonrada ben Budistim diyo işte.

4- Uyuşturucu kullanıyordu.


LSD adı verilen bir uyuşturucu hap kullanıyormuş ve bundan hiç pişman değilmiş. Hatta kullandığı LSD nin ona farklı düşünmeyi sağladığını belirtmiş. (Uyuşturucu kafası işte. Siz bulaşmayın böyle pis şeylere. )

5- Düğünü, evliliği siz ne derseniz artık.


Ulaşabildiğimiz bilgiler ışığında Steve Jobs, 18 Mart 1991’de, Kaliforniya’daki Yosemite Doğal Park’ında Laurene Powell ile evlendi ve ölene kadar evli kaldılar.

6- Hijyen takıntısı vardı. (Ne pis adammışsın yaa. )


Steve Jobs asla banyo yapmaz ve çıplak ayakla dolaşırmış. Fakat ömrünün sonuna kadar yıkanmama imkanı yok, çıplak ayakla dolaşma imkanı da yok. Atari şirketindeyken bu yüzden çalışma saatini geceye aldırmış.

7- Park sorunu ve Plakasız araç kullanması.

Steve Jobs neden yaptığını bilmediğimiz bir şekilde arabasını her zaman engelli parkına park edermiş. Ayrıca Mercedes SL55 AMG markalı aracınıda plakasız kullanmış.

8- Kendisi bir garip vejeteryanmış yani Peskateryanmış.


Balık mı la o? Evet kendisi balık etinden başka et yemezmiş. Bu da Peskateryan olduğu anlamına geliyor. Heyyy gidii heyy kavurmayı bir kere yese bak daha bırakıyor mu? 😀
 

9- Yalancıymış 🙁


Steve jobs, Wozniak’ la ürettikleri Breakout oyunuında %50 pay alacaklarını açıkladı. Atari firması Steve Jobs’ a 5000 dolar vermesine rağmen Jobs, Wozniak’ a 700 Dolar aldıını söyledi ve Wozniak’ a 350 dolar verdi. (çokk çakal çoook. )

10- Ölmeden önce ne söyledi.


Uzun süredir savaş verdiği Pankreas kanseri sonucu 2011 yılında aramızdan ayrılan Steve Jobs’ un son sözü “Oh wow, oh wow, oh wow” idi.
Bir sonraki listemizde görüşmek dileğiyle bu listemiz hakkında görüşlerinizi yorum olarak bildirmeniz gelecekteki listemizin yapımında büyük rol oynayacaktır. Teşekkür ederiz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap