LG Markası Çöküşte!
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

LG Markası Çöküşte!

0

Yaklaşık 2 yıldır adını pekte raflarda, mağazalarda duyamadığımız LG, G4 model mobil cihazından  sonra  Apple ve Samsung gibi markalar karşısında satışlarını gittikçe düşürdü.

Son çıkardığı LG G6 modelinde ki kronik sorunlar ve bir türlü testleri geçip raflara çıkamayan G7 ile LG zarar etmeye devam ediyor. Çoğu özelliğini diğer markalardan önce mobil cihazlarına getirse de (bknz: 4K Kamera, Çift Kamera, OLED) Samsung ve Apple kadar güvenilen bir marka olmadığı için tercih edilmiyor.  Hâl böyle olunca da satış raporları düşmeye devam ediyor.

2016’nın son yarısında 331.37 milyon dolar kayıp yaşayan LG, 2017 yılının sadece dördüncü çeyreğinde yaşadığı kaybı 192.33 milyon dolar seviyesine düşürdü. Bu rakamlarda böyle şirketler için büyük bir meblağ.

Bu süreçte yalnızca bir kez kâr eden LG, o satışları da amiral gemisi olan G6’da buldu.  LG G6‘nın satışa çıktığı ilk çeyrekte 3.2 milyon dolar kâr elde etti. LG için bundan daha da eski bir kâr grafiği ise 2015’in ilk çeyreği ve öncesi.

Mobil departman kısmında 2-3 yıldır zarar eden LG, sürekli zarar açıklayan mobil departmanına karşın beyaz eşya gibi diğer kulvarlarda rakiplerine meydan okuyor.  Ancak böyle giderse mobil departmanı iflas edecek olan LG, G7 için çok farklı ve gizemli konuşmuştu. LG Elektronik Başkan Yardımcısı Jo Seong-jin, markanın yeni amiral gemisi olan G7’nin yapımına sıfırdan başlanmasını istemiş.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yorum Yap