iPhone X Üretimden Kaldırılıyor!
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

iPhone X Üretimden Kaldırılıyor!

0

2017’nin son çeyreğinde piyasaya sunulan ve Apple‘a hareket kazandıran iPhone X modelinin yakın zamanda üretimi durdurulması planlanıyor. Satış raporlarından pekte memnun kalmayan Apple, kullanıcıların bu modele olan ilgisizliği anlamış ve iPhone 5C‘den sonra üretimi durduracağı 2.cihaz olarak belirtmiş.

Bu durumu, Apple ile ilgili öngörümde bulunan KGI Securities’in analisti Ming-Chi Kuo anlatmış. 10.yıla özel beklentinin daha fazla olduğunu belirten ve bu cihaz beklentilerin bir tık altında kaldığını söyleyen Ming-Chi Kuo, yaz ortalarında bu cihazında üretiminin duracağını iddia ediyor.

Bu sene Apple, iPhone 9‘mu çıkarır yoksa iPhone 11‘mi bilinmiyor ama, yeni amiral gemiyi çıkarmadan önce iPhone X‘in üretimine son verilecek.

Üretimin durdurulması asıl satış raporlarını Çin’e göre ve Çin’de ki büyük ekranlı telefonlara olan ilginin bilinmesinden dolayı, Çin Pazarı’nda bile ilgi göremeyen Apple, kullanıcılarının siyah çentiğin dikkat çektiğini ve kötü gözükmesinden muzdarip.

Bu durumlardan dolayı Apple’in iPhone 8 ve 8 Plus modeli tercih ediliyor.

Bazı araştırma şirketleri ise iPhone X‘e olan bu ilginin diğer tüm modellerine karşın en düşük seviyeye gerilediğini söylüyor.

Yabancı haber kaynakları ise Apple’ın yeniden satışı canlı tutmak adına iPhone X’in tasarımında değişikliğe gideceği yönünde.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yorum Yap