iPhone SE 2’nin Bilgileri Sızdırıldı!
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

iPhone SE 2’nin Bilgileri Sızdırıldı!

0

Digitimes Research yetkilisi Luke Lin’e göre iPhone SE 2’nin bu yıl Mayıs ya da Haziran ayında tanıtılacağını söyledi.

Apple, iPhone 6 modelinden sonra ara model olarak iPhone 5S’i andıran bir telefon piyasaya sunmuştu. iPhone SE adlı bu telefonun birçok kullanıcı tarafından beğenilmesi ve Apple’in pazarını biraz canlandırmak istemesinden dolayı iPhone SE 2 modeli çıkacak.

Apple, çıkardığı pahalı telefonların yanı sıra güncel ve ucuz bir telefon almak isteyen kullanıcılarına özel çıkardığı iPhone SE serisinin 2.telefonu da bu yıl çıkacak. iPhone 5 görünümünü andıran ve bu tasarımı sevenlere özel, küçük ekranlı bir cihaz olan iPhone SE, çıkacak olan 2.modele tasarım açısından pek benzemeyecek.

iPhone X modelinde gördüğümüz glassback tasarımı da iPhone SE 2’nin arka kapağında olacak. Bu cam arka kapak olması da tıpkı iPhone X’de olduğu gibi, cam doğrudan bataryaya temas ederek kablosuz şarj özelliği sunacak. Ekranın OLED yada LCD olacağı pek kesin olmasa da kesin olarak 3D Touch özelliği bu telefonda yer almayacak.

2017’nin son zamanlarında bu telefonun 2018’in ilk aylarında çıkacağı söylenmişti. Ancak bu duruma ithafen Digitimes Research yetkilisi Luke Lin “Apple, bu telefonunun üretimine yılın 2.çeyreğinde başlayacak. Mayıs ya da Haziran ayında ise tanıtımı yayınlar.” dedi.

Yeni telefonla ilgili teknik bilgilere kesin sahip olmamakla birlikte geçen yıl ki söylentilere göre 3264128 GB hafızaya sahip olacak. Telefonda 5″ ekran, 2 GB Ram ve A101 Fusion yer alacak.

Ek olarak, Apple geçen yıl açıkladığı AirPower cihazında iPhone, EarPods ve AppleWatch’da şarj olacak. Bu cihazın tanımı da yeni lansmanda iPhone SE 2 ile tanıtılmasını merakla bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yorum Yap