Facebook Arama Geçmişi Temizleme
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Facebook Arama Geçmişi Temizleme

0

Hemen, hemen herkesin bildiği fakat bilmeyenlerinde olduğunu bildiğimiz için bu rehberi hazırlamaya karar verdik. Facebook, yapılan aramaları kayıt ediyor. Bunun sebebi ise size daha hızlı hizmet vermek için, yani sizin aradığınız isimler kayıt edilerek bir sonraki aramanızda karşınıza daha hızlı bir şekilde çıkıyor. Bu aslında kötü bir durum olmamasına rağmen, her ihtimale karşı arama geçmişimizin görünmemesini isteyebilirsiniz. Olur ya siz bilgisayardan kalktığınızda birileri bakmaya çalışır, telefonunuzu eline geçiren arama geçmişinize bakmaya yeltenebilir. Olabilecek şeyler bunlar, işte tüm bu felaket senaryolarına maruz kalmamak için arama geçmişimizi temizliyoruz.
Arama geçmişinin temizlenmesine yönelik bir kısa yöntem ve birde uzun yöntem bulunmaktır. Biz sizler için bu yöntemleri resimli olarak hazırladık. Aşağıdaki aşamaları takip ederek kolaylıkla arama geçmişinizi temizleyebilirsiniz.
Yöntemlere ait ekran görüntülerini anlatımların üzerine tıklayarak açabilirsiniz.
[divider]Arama Geçmişi Temizleme (Uzun Yöntem)[/divider] [toggler title=”İlk olarak Facebook üst çubuğundaki aşağı ok tuşuna basıyoruz ve menüyü açıyoruz. Açılan menüden Hareketler Dökümü’ ne tıklıyoruz! ” ][/toggler] [toggler title=”Hareketler Dökümü Sayfasında yan alanda bulunan daha fazla yazısına tıklayarak menüyü genişletiyoruz.” ][/toggler] [toggler title=”Genişelyen menüden ARA sekmesine tıklıyoruz” ][/toggler] [toggler title=”Açılan Ara sayfasının hemen üstünde bulunan Arama Kayıtlarını Sil butonuna tıklıyoruz ve karşımıza onay ekranı geliyor ” ][/toggler] [toggler title=”Gelen bu ekrandan Arama Kayıtlarını Sil’ e tıklayarak arama geçmişimizden kurtuluyoruz!” ][/toggler] Uzun yöntemimiz bu şekilde son buluyor ve arama geçmişimizden kurutuluyoruz. Şimdi ise kısa yöntemimize bir bakalım.
[divider]Arama Geçmişi Temizleme (Kısa Yöntem)[/divider] [toggler title=”İlk olarak üstteki arma sekmesine tıklıyoruz ve hiçbir şey yazmıyoruz. Aşağıya doğru gördüğünüz gibi arama geçmişimiz gözüküyor. ” ][/toggler] [toggler title=”Arama boşluğuna tıkladığımızda çıkan listenin üstünde Düzenle yazısına tıklıyoruz.” ][/toggler] Bundan Sonraki aşamalar üstteki arama sayfasına girdiğimiz yerden devam ediyor şu şekilde!
[toggler title=”Açılan Ara sayfasının hemen üstünde bulunan Arama Kayıtlarını Sil butonuna tıklıyoruz ve karşımıza onay ekranı geliyor ” ][/toggler] [toggler title=”Gelen bu ekrandan Arama Kayıtlarını Sil’ e tıklayarak arama geçmişimizden kurtuluyoruz!” ][/toggler]  
Bu yöntem ile de arama geçmişimizi temizleyerek rahat ve huzurlu bir facebook deneyimimizi sürdürüyoruz. Mobil sürümde de aynı yolları takip ederek aynı şekilde arama geçmişinizi temizleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap