Donald Trump’tan Elon Musk’a Twitter eleştirisi
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
Trendlerdeki Yazı

Donald Trump’tan Elon Musk’a Twitter eleştirisi

0

Twitter tartışması ile dünya gündeminde olan Elon Musk, Donald Trump tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu.

“Elon Musk, Twitter’i satın almayacak demiştim”

Elon Musk, geçtiğimiz günlerde popüler sosyal medya platformu Twitter’ı satın alım sürecini iptal ettiğini SEC başvurusu ile kesinleştirmişti. 44 milyar dolarlık satın alımın iptal edilmesi ile Elon Musk’un sosyal medya platformu Twitter’a 1 milyar dolar ceza ödemesi bekleniyor.

Eski ABD başkanı Donald Trump ise 2016 seçimlerinde kendisine oy verdiğini iddia eden Elon Musk ile ilgili açıklamada bulundu. Mayıs ayında gerçekleştirilen bir teknoloji konferansında konuşma yapan Elon Musk, cumhuriyetçilere oy vermediğini söylemişti. Musk’ın açıklamasını değerlendiren eski ABD başkanı Donald Trump, “Musk geçtiğimiz aylarda asla bir cumhuriyetçiye oy vermem, vermedim dedi. Oysa konuştuğumuzda 2016 seçimlerinde bana oy verdiğini ifade etmişti. Kendisi saçmalıklarıyla ünlü biri.” İfadesini kullandı.

Musk’ın Twitter’ı satın alımını iptal etmesi hakkında da konuşan Donald Trump, “Aylar öncesinde Elon Musk’ın Twitter’ı satın almayacağını açıkladım. Musk’ın Twitter ile yaptığı sözleşme oldukça saçma ve çürük zemin üzerine inşa edilmişti. Bu tarz saçmalıklarla vakit kaybetmek istemiyorsanız Truth sosyal medya platformunu kullanmanızı tavsiye ederim” açıklamasında bulundu.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

Elon Musk’tan şok Twitter kararı!

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Günlük güncel haberleri takip ediyor ve sizinle paylaşıyorum.

Yorum Yap