2015 Yılının En İyi Aksiyon Kamerası : Xiaomi Yi
  1. Ana Sayfa
  2. Ekstra Parçalar

2015 Yılının En İyi Aksiyon Kamerası : Xiaomi Yi

+ - 0

Yaklaşık 1 ay önce sipariş verdiğim ve 2 hafta önce elime ulaşan aynı zamanda yılın en iyi aksiyon kamerası olarak anılan Xiaomi Yi‘nin tam incelemesi ile karşınızdayız.
DSC06931zz
Adeta Çin’in Apple’ı olarak bilinen Xiaomi firması aksiyon kamerası işine de el atmış ve gayette başarılı olmuş gibi görünüyor. 16 mp kapasitesinde olan Xiaomi Yi 2k (2304×1269) çözünürlükte 30fps kayıt alabiliyor. Açıkçası görüntünün çok net ve hoş olduğunu da söylemeliyim. Lensinde SONY imzası taşıyan cihaz bize 155 derece ultra geniş ekran çekim imkanı sağlıyor. 1010 mah bataryasıyla yaklaşık 1:30 saat çekim yapılabiliyoruz (1080p60). tüm bunların yanında 60 dolara Ambarella A12 görüntü işlemcisi taşıyan bir aksiyon kamerasına sahip olduğumuzu da unutmayalım. Şu an benim kullandığım beyaz versiyonunun yanında bir de yeşil renkli versiyonu olan Xiaomi Yi’nin renklerini ve boyutlarını aşağıdaki resimden görebilirsiniz.
SIZE-OF-XIAOMI-YI-SPORTS-ACTION-CAMERA-GREEN-AND-WHITE
Xiaomi Yi’nin benim için olan en büyük eksiği bir ekranının olmaması. Tabiki bunun için alternatif eklentiler alınabiliyor fakat almasanız dahi wifi özelliği ile akıllı telefonunuza anlık görüntü göndermesi bu sorunu büyük ölçüde azaltıyor.xiaomi-yi-15

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap