1. Ana Sayfa
  2. Genel

2015 Yılının En Değerli Markaları


0

Brand Finance tarafından yayınlanan 2015 yılının en değerli markaları açıklandı.
Merakla beklenen bu liste tabikide bizleri şaşırtmadı. Lafı fazla uzatmadan başlayalım.

10)Walmart: Sam Walton tarafından kurulmuş dünya çapında şubeleri olan bir Amerikan perakende satış yapan mağazalar zinciridir.

WALMART
9)China Mobile: Mobil ses ve multimedya hizmetleri veren bir Çin devlet telekomünikasyon şirketi olmakla beraber kendi ulusal mobil telekomünikasyon şebekesi üzerinden dünyanın en büyüğüdür ve Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmektedir.
china
8)General Electric: 1876 yılında Thomas Edison tarafından kurulan, bir dönem Amerika’nın elektrik dağıtımını tekelinde tutan dünyanın en büyük 4. şirketidir.
GE-company
7)Amazon.com: Ilk kurulmuş en büyük internet alışveriş sitesidir. Adını Amazon Nehri‘nden alır. Jeff Bezos tarafından 1994 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nın Seattle şehrinde kurulan Amazon.com, işe önce kitap satarak başlayan bir elektronik ticaret öncüsüdür.
Amazon.com_Logo-1864x1165
6)AT&T: AT&T Inc. bir Amerikan çok uluslu bir telekomünikasyon şirketi
attx21jpegjpg-0d3f7005b745a372
5)Verizon: Verizon Communications , Amerikalı genişbant ve telekomünikasyon şirketi, ABD’NİN en büyük kablosuz iletişim servis sağlayıcısıdır.
Verizon logo.
4)Microsoft: Windows, Xbox gibi ürünleriyle tanınan, ABD merkezli büyük yazılım ve bilişim şirketidir. Şirket 1975 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin Washington eyaletindeki Seattle kentinde iki üniversite öğrencisi tarafından kurulmuştur.
635604622232148260-4-bill-gates.1
3)Google: Internet araması, çevrim içi bilgi dağıtımı, reklam teknolojileri ve arama motorları için yatırımlar yapan çok uluslu Amerikan anonim şirketidir. İnternet tabanlı hizmet ve ürünler geliştirir, ek olarak bunlara ev sahipliği yapar.
google
2)Samsung: Lee Byung-Chul tarafından, 1938 yılında kurulmuş olan Güney Kore merkezli bir şirkettir. Yönetim Kurulu Başkanı Lee Kun-Hee‘dir. Samsung çeşitli şirketlerden oluşan bir grup olup, bunlardan en önemlisi, Samsung Elektronik’tir.
Samsung-Logo
1)Apple: Şirket 1 Nisan 1976 yılında kurulmuş ve 3 Ocak 1977’de Apple Computer, Inc. adıyla anonim şirket haline gelmiştir. Merkezi Cupertino, California’da bulunan; tüketici elektroniği, bilgisayar yazılımı ve kişisel bilgisayar tasarlayan, geliştiren ve satan Amerikan çok uluslu şirkettir. En bilinen donanım ürünleri Mac serisi bilgisayarlar, iPod müzik çalar, iPhone akıllı telefon, iPad tablet bilgisayar ve Apple Watch adlı akıllı saattir.
steve_jobs_ipod

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap