İlginizi Çekebilir
1 Dakikada Batarya Şarj Ettiler
  1. Ana Sayfa
  2. Gelecek Teknolojileri

1 Dakikada Batarya Şarj Ettiler

+ - 0

Çağımızda teknolojinin ilerlemesiyle birçok teknoloji cihazı artık taşınabilir hale geldi. Geldi gelmesine ama gelirken de yeni bir sıkıntı getirdi. Çabuk biten batarya sorunu, bir çoğumuz gün içerisinde elimizde şarj aleti sağda solda priz arıyoruz. Bunun sebebi çabuk biten bataryalar, hızlı şarj olmayan bataryalar, ömrü dolmuş bataryalar dır. Bu soruna çare arayan bilim adamları 1 Dakika da şarj olan Aliminyum Batarya ürettiler.
Stanford Üniversitesi Kimya profesörü Dai Hongjie ve ekibi tarafından yapılan çalışmalar sonucunda Aliminyum Bataryayı ürettiler. Ayrıca Lityum iyon bataryalara göre daha uzun ömürlü ve güvenli olduğunu bildirdi. Aliminyum bataryalar darbelere karşı hiçbir tepkime göstermediğini de söyleyen ekip, matkapla delinse bile yanma ve tepkime vermeyeceğini açıkladı.
Güvenliği ve uzun ömürlü olan bu batarya aynı zamanda çok hızlı şarj oluyor. 1 dakikanın altından bir sürede şarj olan bu bataryalar gelecekte kullanacağımız batarya olabilir. 7.500 defa şarj edilebilen bu batarya ayrıca artık esneyen bükülen teknolojik cihazlara da yol açacaktır.
[divider]İşte Bataryanın Videosu[/divider] https://www.youtube.com/watch?v=8A8o-T-vDAw

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap