Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Donanım

AMD MediaTek İle İşbirliğini Duyurdu

amd-ryzen.jpg

AMD ve MediaTek, Filogic 330P yonga setini kullanan AMD RZ600 Serisi Wi-Fi 6E modüllerini geliştirmek ve endüstri lideri Wi-Fi çözümlerinin ortak mühendisliğini yapmak için yeni bir işbirliği açıkladı.

Filogic 330P yonga seti, 2022 ve sonrasında yeni nesil AMD Ryzen serisi dizüstü ve masaüstü bilgisayarlara güç sağlayacak, düşük gecikme süresi ve diğer sinyallerden daha az parazit ile yüksek Wi-Fi hızı sunacak.

AMD ve MediaTek, kullanıcılar için sorunsuz bağlantı deneyimleri sunmaya odaklanarak AMD RZ600 Serisi Wi-Fi 6E modüllerini optimize ederek güç yönetimi için PCIe ve USB arabirimleri geliştiriyor. Ayrıca optimizasyon süreci, stres testi ve OEM müşterileri için geliştirme süresini azaltabilecek uyumluluk standartlarını sağlamayı içeriyor.

Reklam. Okumaya devam etmek için kaydırın.

Filogic 330P, Bluetooth® 5.2 (BT/BLE) ile birlikte en yeni 2×2 Wi-Fi 6 (2.4/5GHz) ve 6E (6GHz bandı 7.125GHz’e kadar) bağlantı standartlarını destekliyor. Yüksek verimli yonga seti, 160MHz kanal bant genişliğinde yeni 6GHz spektrum desteği de dahil olmak üzere 2.4Gbps’ye kadar bağlantı desteği ile ultra hızlı bir performansa sahip. Yonga seti ayrıca, güç tüketimini optimize ederek MediaTek’in güç amplifikatörü (PA), düşük gürültülü amplifikatör (LNA) teknolojisini entegre ediyor ve bu durum Filogic 330P yonga setinin her boyuttaki dizüstü bilgisayara yerleştirilmesini sağlıyor.

Kesintisiz bağlantı, uzun pil performansı

AMD Müşteri İş Birimi Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Saeid Moshkelani, “Hızlı ve güvenilir kablosuz bağlantıya sahip olmak, özellikle artan görüntülü arama, yayıncılık ve oyun nedeniyle tüketicilerin hız, bant genişliği ve performans talepleri arttıkça çok önemli bir hale geldi. Güçlü AMD Ryzen işlemcilerni MediaTek’in lider gelişmiş bağlantı teknolojileri ile birleştirmenin her yönden inanılmaz bir bilgi işlem deneyimi sunacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

MediaTek Akıllı Bağlantı Kurumsal Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Alan Hsu, “MediaTek akıllı TV’ler, yönlendiriciler ve sesli asistanlar dahil olmak üzere Wi-Fi pazarındaki bir dizi farklı segmentte lider konumda. Yeni Filogic 330P yonga seti, PC pazarındaki faaliyetlerimizi genişletmeye devam ederken, bağlantı portföyümüzü de genişletiyor. Yeni nesil AMD dizüstü bilgisayarlara güç sağlayan bu yüksek verim ve ultra düşük güçlü yonga seti ile tüketiciler oyun oynarken, yayın yaparken ve görüntülü sohbet ederken kesintisiz bağlantının ve daha uzun pil ömrünün keyfini çıkarabilirler” dedi.

AMD RZ600 Serisi Wi-Fi 6E modülleri, AMD’nin Wi-Fi yeteneklerini genişleterek OEM’lere ve son kullanıcılara ister oyun oynasınlar, ister uzaktan çalışsınlar, isterse de büyük bir projeyi tamamlıyor olsunlar, mükemmel bağlantı çözümleri getiriyor.

Reklam. Okumaya devam etmek için kaydırın.

AMD RZ600 Serisi Wi-Fi 6E Modülleri Teknik Özellikleri

Yorum yapmak için tıklayın

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler

Donanım

AMD, Yapay Zeka Eğitimi ve Yüksek Performanslı Bilgi İşlem Uygulamalarını çalıştıran işlemcilerin enerji verimliliğini bugüne kadar görülmemiş bir şekilde 2025’e kadar 30 kat artırmaya...

Genel

Savunma sanayii kurumlarında kullanılan AMD EPYC işlemciler ve Cisco sunucuları işletme maliyetlerini azalttığı gibi yayınlanan rapora göre altyapı yönetimini ve ölçeklendirmeyi bu firmaları için...

Genel

Dünyanın önde gelen çipset üretici markalarından MediaTek, 5G yonga setleri hazırlamaya başladı. Üst seviye ARM Cortex-A77 çekirdekleri kullanan MediaTek, yonga setlerinin yanı sıra alt...

Gelecek Teknolojileri

Telefonlar için kısa süre önce çipler üretmeye başlayan Tedia Tek kısa süre içerisinde büyük bir çipset üreticisi haline geldi.İlk 64-bit çipsetini çıkarmasının ardından yeni...

Reklam

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.